I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
pelkjaer >> uenig. så begynder vinduet jo at lukke sig førend der er blevet submittet. der skal nok noget forsinkelse på: <input type=\"submit\" name=\"Submit\" value=\"Submit\" onClick=\"setTimeout(\'window.close()\',100);\">
du reloader hovedvinduet ved at sige top.opener.location.reload(true); fra popopvinduet. den det skal nok først siges når vi er sikre på at login-data er modtaget og håndteret på serveren.
hvad med at gøre dette:
1) logindata submittes fra popopppen 2) hvis data er korrekte svarer serveren med en fil der fx indeholder:
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.