Avatar billede maxium Novice
12. februar 2002 - 02:26 Der er 253 kommentarer og
2 løsninger

KAN I SÅ GÅ I SENG!

Jeg har siddet og spillet et gammelt adventure spil fra 80'erne men hvad skal jeg lave nu (ikke spille)
Avatar billede grinderslev Praktikant
12. februar 2002 - 02:28 #1
Hvis du har tænkt dig at hænge her den halve nat, så gå ud og lav noget kaffe.
Avatar billede lillebror Nybegynder
12. februar 2002 - 02:31 #2
besvare dette spørgsmål og gøre plads til de mere meningsfulde ? se det var en god ide :)
Avatar billede maxium Novice
12. februar 2002 - 02:33 #3
er 15 og er ikke til kaffe :-). har druket 4.5 l coca-cola her i nat og jeg kan ikke sove nu
Avatar billede maxium Novice
12. februar 2002 - 02:33 #4
lillebror> vil selv have mine 0 point :-)
Avatar billede lillebror Nybegynder
12. februar 2002 - 02:36 #5
du kunne da i det mindste dele
Avatar billede taskmgr Nybegynder
12. februar 2002 - 02:44 #6
GAb... Går man ikke i skole? Eller sover man bare ikke? :o)
Avatar billede taskmgr Nybegynder
12. februar 2002 - 02:45 #7
Forresten noget ufatteligt godt synkron dans på Tv2...
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 02:46 #8
øhm..... du kunne sætte dig til at spille monkey island - de er alle sjove selv 10'ende gang man spiller dem.
Eller er der jo altid jubii chat.....
Og hvis der slet ikk sker noget så sæt dig til at glo på porno
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 02:54 #9
Jeg går i skole... sover bare ikke... hehe

Man kan alttid stene på din bg på din computer, gør jeg tit det er alttid sjovt.. eller måske skrive en "knalRoman" *G*
Avatar billede resten Nybegynder
12. februar 2002 - 02:58 #10
Ellers gå i gang med at lave en kommentar i alle de spørgsmål som ikke er  lukket med et komma "," så kan folk måske få lukket deres åbne spørgsmål :-)
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 03:08 #11
lol, det kunne være sjovt.. skal vi ikke alle sammen gøre det.. *G* ca. 26.408 åbne spm med ca 5 komma'er i vær spm.. hehe
Avatar billede resten Nybegynder
12. februar 2002 - 03:10 #12
*GG*
Avatar billede tzr Nybegynder
12. februar 2002 - 03:10 #13
hvad du vil lave ved jeg ikke, men jeg vil daffe i seng :)

maxium << helt enig, kaffe smager ikke godt ...
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 03:11 #14
Det vil sige hvis vi er 5 der gør det skal vi i alt sætte 132.040 kommar hehe.. kommer der til at tage lidt tid!
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 03:14 #15
jeg har ikke noget liv - så det syns jeg bare lyder som et skide godt projekt! den er jeg med på.... *NOT*

(selvom jeg godtnok ikke har noget liv)

Hey skriv en historie - det plejer jeg altid at gøre når jeg keder mig - så ka man spamme alle sine venners mail med den ;)
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 03:16 #16
sådan her:

Der var engang en hund der hed Hans.
Det hed den fordi dens ejer ikke hed Finn. Og derfor var de begge meget lykkelige, de levede i et lille hus i en skotøjsæske, og hver dag gik de lange ture rundt i skobutikken og kiggede på den nyeste skomode.
Men en dag blev det desværre for meget for Hans, han var træt af sko, evig og altid sko, Hans ville nemlig hellere kigge på dametøj, for Hans led af uerkendt trensvestisme, så derfor løb Hans hjemmefra.
I mange år strejfede Hans rundt på gader og stræder, indtil han en dag fandt et hjem i en lille dametøjsbutik i jylland. Her flyttede han ind sammen med de to lesbiske hankatte Per og Gitte, som han havde det rigtig hyggeligt med.
Hans udviklede sig med tiden til at blive mere og mere feminin, og til sidst endte det da også med at han fik en kønsskifteoperation, og ændrede navn til Gyda.
En dag på en af Gydas sædvanlige små spadsereture rundt i den lille dametøjsbutik i jylland så Gyda et par sko som bare sådan fik hende til at tænke på sin tidligere ejer (ham der ikke hed Finn), så Gyda rejste hjem til København, fast besluttet på at gifte sig med ham der ikke hed Finn, og glædede sig åååh så meget.
Men et CHOK ventede Gyda da hun trådte ind i det lille hus i den lille skotøjsæske i den lille skotøjsbutik, ham der ikke hed Finn var sprunget ud af skabet og havde erklæret sig selv for bøsse, så nu var ægteskab jo en umulighed for Gyda. Den giftelystne hunhund så ikke andre udveje end at prostituere sig selv.
Så hvis du en dag når du kommer gående ned af gaden i København og ser en ca. 4 centimeter høj hund stå og trække på et gadehjørne, så fordøm den ikke, tænk istedet på alle de lidelser den stakkels hund har været igennem, det kunne jo være at det er Gyda.

THE END

POPCORN'et ;)
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 03:16 #17
lol du har ikke noget liv! *G*
Avatar billede tzr Nybegynder
12. februar 2002 - 03:17 #18
du kan også sætte dig og skrive et par digte :) også godt tidsfordriv :)
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 03:19 #19
fbb : var det måske ikk oss det jeg sagde *LOL*
Avatar billede tzr Nybegynder
12. februar 2002 - 03:30 #20
jeg kan også skrive en historie:

Det var en lys, og klar morgen da Gerda og Gudrun gik ude på marken. Solen skinnede, græsset var grønt, og alt var simpelthen skønt. Gudrun vendte sig om mod Gerda og sagde:
”Gerda, jeg kan ikke li at du ikke har taget kørekort, men alligevel kører bus”
”Jamen, jeg kan jo godt finde ud af det, og indtil videre er der da ingen der er kommet til skade vel ?”
”Nej okay, men hvad med ham manden i går aftes der løb ind i din bil da vi holdte i lyskrydset ? ham tænker du ikke på”
”Nej, du har ret Gudrun, jeg egner mig simpelthen ikke til at køre bil, undskyld”
”Ja, det er så i orden, men på én betingelse. I morgen, klokken 4, skal du tage ned til slagteren og betale hele min regning, ellers fortæller jeg til politiet at du hjalp den mand er løb ind i din bil!”
”okay, jeg gør det, bare du ikke fortæller”
Næste dag tog Gerda ned til slagteren for at betale den regning Gudrun ikke havde betalt endnu.
”Hvor meget er det Gudrun skylder dig hr. Slagtermand ?”
”Tja, så vide jeg kan se her, så er det fire knald og to blowjobs smukke”
Gerda gjorde som hun havde lovede Gudrun, og mon ikke om hun ville finde tilbage til slagteren en dag …
Avatar billede resten Nybegynder
12. februar 2002 - 03:34 #21
"Bæ regler"

Spøgelses Bæ - Det er den hvor man mærker bæen komme ud, der er bæ på toiletpapiret, men når man kigger er der ingen bæ i lokummet.

Den Rene Bæ - Man skider en bæ, ser den svømme i lokummet, men der er ingen bæ-rester på toiletpapiret.

Den Våde Bæ - Man tørrer røven mindst 50 gange, og den føles stadig våd. Derfor lægger man toiletpapir mellem balderne og underbukserne, for ikke at ødelægge dem med bremsespor.

Tvilling Bæ - Det sker når man er færdig med at skide, man har trukket bukserne op til knæene, og så skal man skide igen.

Presseve Bæ - Man presser så hårdt for at få bæen ud, at man næsten mister bevidstheden.

Isbjerg Bæ - Bæen er så lang, at en trediedel af den stikker op af vandet.

Hvidovrekur Bæ - Man skider så meget, at vægttabet er mindst 50 pund.

Majs Bæ - Det siger sig selv.

Træstamme Bæ - Man laver en bæ som er så stor at man frygter lokummet splintres, medmindre bæen deles op et par gange med toiletbørsten.

Fuldemands Bæ - Det er den bæ man laver dagen efter en ordenlig druktur. Det mest karakteristiske med bæen er den trådligende stribe som efterlades på bunden af lokummet.

"Bare jeg dog kunne" Bæ - Man sidder på lokummet og prøver at skide, men kan ikke. Det eneste der kommer er et par trompetlyde.

Mareridt Bæ - Det er den bæ der gør så ondt at skide, at man ville have væddet på at den kom ud sidelæns.

Dunke Bæ - Det er den bæ man skider så hurtigt, at røvbalderne bliver plaskvåde af toiletvand.

Sandpapir Bæ - Den gul/brune bæ-substans man skider sprøjter ud som en vandballon der eksploderer, alt imens det føles som om nogen har skoddet en cigaret i røven.

Råddenmave Bæ - Lugten fra en bæ der sniger sig ud på gangen og breder sig i hele bygningen, således at hele bygningen bliver syg eller evakueres af sikkerhedsfolk.

Jo-Jo Bæ - Den bæ der kommer halvt ud, da der træder en anden person ind på toilettet, så man må trække den tilbage for ikke at skræmme den fremmede med det store plask det gir’ når den rammer vandet

Kan i sove godt :-)
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 03:45 #22
så kan i da få noget sjovt læse stuff...
Jeg voksede op på landet og gik i skole i en by ca. 30 km. fra mit hjem. Selvom jeg ikke var den eneste elev der var "udenbys", så boede alle mine klassekammerater i byen eller i den modsatte retning, så det var sjældent at jeg mødtes med dem efter skole. Det generede mig egentlig ikke, da jeg befandt mig godt i mit eget selskab, og behøvede ikke en masse venner. Hovedårsagen til, at jeg ikke mødtes med andre unge var, at busturen til/fra skole tog en masse af min tid, og derfor var jeg ofte hjemme sent om termiddagen.
Ofte passede busafgangene dårligt med skoledagens slutning, så næsten hver dag brugte jeg mindst en halv time på det offentlige bibliotek med at læse. I de første fem skoleår var det mest tegneserier eller bøger om UFO'er og universet. Senere, begyndte jeg at læse bøger beregnet til seksualundervisning og voksentegneserier.
Jeg har altid været en smule intellektuel, og bøger omkring sex fandt jeg meget interessante. De beskrev områder af sexlivet som jeg ikke kendte til, og i nogle bøger var der ovenikøbet billeder. Alt sammen skrevet meget "klinisk", men alligevel gav det mig ofte rejsning. I bussen på vej hjem spekulerede jeg ofte over hvordan det ville være at gøre alt det som der var beskrevet i bøgerne - f.eks. med nogle af pigerne i min klasse. Pigerne i min klasse var selvfølgelig meget forskellige. Der var særligt én, Jenna, som var en rigtig "mors artige pige", som var meget stille og altid havde sine lektier i orden. Hun var meget høflig og fik gode karakterer.
Jenna var lidt genert og holdt sig for sig selv, eller med de få venner hun havde. Af én eller anden grund var jeg varm på Jenna - hun var en almindelig pige med halvblond hår, slank figur med ikke særligt bemærkelsesværdige attributter. I mine tanker var det at lave noget frækt med klassens "artige pige" virkeligt inspirerende.
En dag da jeg ventede på biblioteket efter skole, følte jeg mig ret liderlig. Derfor gik jeg hen til reolen med bøger om sex. De var placeret i et hjørne af biblioteket, så man kunne gå derhen uden at blive bemærket. Jeg kiggede række af bøger igennem, tog en bog jeg endnu ikke havde læst, og gik hen til nogle stole hvor jeg kunne sidde alene. Men jeg læste om forskellige måde at have samleje på, bemærkede jeg ikke at der var én som nærmede sig bagfra. Jeg fik et chok da personen spurgte "Hvad læser du?". Da gik det op for mig, at jeg dårligt kunne skjule bogen, og jeg rødmede da jeg så Jenna
stå bag mig. "Ikke noget", svarede jeg, mens jeg prøvede at lægge bogen væk - ubemærket. "Må jeg se bogen", spurgte Jenna. "Øh, selvfølgelig - men jeg fandt den på bordet, og jeg ved ikke hvem der har lagt den der", svarede jeg. Jeg var virkelig i knibe for om lidt ville Jenna finde ud af, at jeg sad og læste bøger om sex, hvis hun ikke allerede havde fundet ud af det. Jeg var pinligt berørt over situationen. Jenna satte sig ned på en stol ved siden af mig og tog bogen. Hun kiggede ikke engang på forsiden, hvilket heller ikke var nødvendigt da siden jeg læste viste et billede af et par i missionærstillingen. "Du læser jo bøger om sex", fnisede hun.
"Virkelig?", spurgte jeg, selvom jeg vidste at det lød dumt.
Jeg tror ikke Jenna læste teksten på siderne - hun stirrede bare på billedet. Så flyttede hun sin højre hånd en lille smule, så siderne begyndte at bladre af sig selv og andre billeder kom til syne. Jeg havde ikke set billederne på de følgende sider og jeg var mindst ligeså nysgerrig som Jenna. Jeg lænede mig fremover og stirrede. Kapitlet hed "Orgasme" og billedet viste en mand der holdte sin pik mens hvide stråler af sæd stod ud af pikhovedet. Da dette var en bog beregnet til seksualundervisning kunne man ikke se hvad strålerne ramte - man kunne kun se hans stive pik og behårede pung, forhuden trukket godt tilbage så hovedet var blottet mens han "kom". I mine tanker forestillede jeg mig sæden ramme en piges bryster.
Jenna sagde ikke noget, men jeg kunne høre at hendes vejrtrækning blev kraftigere. Hun sad bare der med åben mund og studerede alle detaljerne. På et tidspunkt blev hun opmærksom på hendes åbenbare interesse i noget som en "pæn pige" ikke burde læse. Hun rødmede og lagde bogen tilbage på bordet. "Det var en stor én" sagde jeg, mens jeg prøvede at skjule min egen ståpik. "Ih, ja" fniste hun. Efter et lille stykke tid rejste hun sig og sagde at nu måtte hun gå. Jeg ventede selv indtil min rejsning var faldet og gik til busstationen.
En uge efter min lille episode med Jenna, besøgte jeg biblioteket som sædvanligt. Jeg kunne mærke på min pik, at i dag ville jeg læse sexbøger igen, så jeg gik til hjørnet hvor de var placeret. Da jeg kom til området så jeg nogen sidde i stolene, så jeg tænkte på at gå et andet sted hen. Jeg brød mig ikke om at læse sexbøger når der var andre besøgende tilstede. Jeg var lige ved at gå, da jeg opdagede at det var Jenna, som sad i stolen. I listede mig ind på hende og kiggede hende over skulderen. Jeg genkendte siden hun havde slået op på, og var meget overrasket over at det var den samme bog som jeg læste i sidste gang. Jenna læste om "Mandens kønsdele" og var virkelig opslugt af bogen, så hun opdagede mig først da jeg satte mig ned ved siden af hende. "Hej", sagde jeg. Jenna blev så forskrækket at hun tabte bogen og rødmede. Jeg kendte følelsen og tænkte at "nu står vi lige". "Det ligner den bog jeg fandt her i sidste uge", sagde jeg. "Øh, ja, det tror jeg også", svarede Jenna. "Den lå der bare", løj hun. "Virkelig? Skal vi ikke kigge i den?" spurgte jeg. Jenna svarede ikke, så jeg tog bogen og startede helt forfra. De første sider indeholdte ikke billeder, så jeg bladrede bare videre indtil jeg fandt et interessant emne eller billede. Jenna kunne ikke skjule sin nysgerrighed og læste sammen med mig. Vi så billeder af en kvinde der lå nøgen på en seng med spredte ben. Man kunne se kussen og hendes numsehul. Hendes kusse var lyserød inden i og læberne var spredte så man kunne se hendes åbning. Min pik begyndte at rejse sig, men jeg var ligeglad. Det var så spændende at læse om sex sammen med Jenna, så jeg blev ved med at bladre. Efter en del sider, hvor vi så billeder af bryster og pikke, kom vi til kapitlet om "Onani". "Det lyder interessant", sagde jeg - Jenna nikkede bare. Vi sad stille og læste om hvordan drenge gned på deres pikke og om orgasme og udløsning. Der stod også om hvordan piger onanerede ved at gnubbe deres klit. Til sidst nåede vi til billedet med den sprøjtende pik. Jeg kunne mærke at Jenna var interesseret, og efter få sekunder brød hun tavsheden. "Er du gammel nok?", spurgte hun. Spørgsmålet undrede mig. "Gammel nok til hvad?", spurgte jeg. "Til det der", sagde hun og pegede på billedet.
"Hvorfor spørger du?" "Der står her at 'Drenge vil først kunne få udløsning når de når puberteten, men før da kan de få orgasme uden ejakulation'", læste Jenna. "Øh, ja", svarede jeg. "Åh", var det eneste svar jeg fik. Jeg kunne se at hun spekulerede over mit svar.
"Hvor længe har du gjort det?", spurgte hun. "I et par år, tror jeg". "Hvor meget kommer der ud?", spurgte hun igen. "Hvad mener du?" - jeg lod som om jeg ikke vidste hvad hun mente. "Øh, jeg mener, hvor meget ... øh ... sæd ... kommer der ud når du får ... udløsning?" fik Jenna fremstammet. "Det kommer an på hvor tit jeg får udløsning", svarede jeg. "Hvor tit?", sagde hun ud i luften, ligesom om hun smagte lidt på ordene. "Ja, du ved, hvor ofte jeg leger med den", svarede jeg lidt mere modig (læs: liderlig).
"Aha", var hendes eneste var. Der var en lille pause mens hun tænkte. "Hvor ofte gør du det så?", spurgte Jenna uden at se på mig.
"Næste hver nat", sagde jeg bramfrit. "Men, hvor meget kommer der så ... hver nat?" Jeg vidste ikke rigtig om jeg kunne klare den intimitet, som samtalen var sporet ind på, men jeg svarede alligevel, "cirka en spiseskefuld tror jeg". Jenna tænkte igen, men nu var det min tur til at spørge. "Hvor ofte leger du med dig selv?", spurgte jeg. "Ikke særlig tit", svarede Jenna. "Hvor tit er det?" "Øh, et par gange om ugen", sagde hun mens hun rødmede. "Gør du det når du skal i seng?" "Nej, for min mor fandt ud af det, og sagde at jeg ikke skulle gøre sådan noget", hviskede Jenna. "Det er ikke rimeligt. Der er jo ikke noget galt i at onanere - det står der jo i bogen". "Ja, det ved jeg. Derfor gør jeg det også kun når jeg er i bad", sagde Jenna. Jenna så sig om, og hendes blik faldt på bulen i mine bukser. Jeg var så liderlig at jeg ikke engang prøvede at skjule det. "Har du 'rejsning'?", spurgte hun. Jeg nikkede. "Så du er 'liderlig'", hviskede hun og fniste. "Er du?", spurgte jeg igen. "Måske", sagde hun og stoppede med at fnise. "Piger er heldige. Ingen kan se hvis de er liderlige". "Måske, men mine trusse vil være fugtige når jeg kommer hjem", sagde hun, "desuden skal drenge ikke bekymre sig om menstruation og sådan noget." "Det har du nok ret i", svarede jeg. Jenna sagde at hun godt kunne tænke sig at læse noget mere, men at hun blev nødt til at gå nu. "Hvorfor tager du ikke bare bogen med dig?", spurgte jeg. "Jeg ville ikke bryde mig om at skulle låne denne bog. Det ville være så pinligt", sagde hun. "Så put den ned i din taske og gå hjem som om intet var hændt". "Det er jo tyveri og imod reglerne". "Nej, for du afleverer jo bogen når du er færdig", svarede jeg. "Ja, men..." "Ok, lad mig ordne det", sagde jeg og lagde bogen i min egen taske. Jenna sagde ikke noget og vi forlod biblioteket sammen. Nær busstationen stoppede jeg op og gav hende bogen, som hun hurtigt gemte i sin taske. "Vi ses i morgen", sagde Jenna og gik. "Ja, hyg dig med bogen", sagde jeg og grinte. Jenna kiggede på mig og smilede da hun gik. Den næste dag i skolen kom Jenna over til mig i frikvarteret. "Kunne du lide bogen?" spurgte jeg. "Ja, men ...". Jenna stoppede. "Hvad er der? Kom politiet og arresterede dig?", drillede jeg. "Nej, det er meget værre", sagde Jenna dæmpet. "Hvad skete der?", spurgte jeg bekymret. "Min mor opdagede at jeg læste i bogen før jeg skulle sove", sagde Jenna. "Åh nej. Flippede hun helt ud?". "Ja, især da hun fandt ud af at jeg ikke havde trusser på", hviskede Jenna. "Legede du med dig selv mens du læste?", spurgte jeg, og min pik begyndte at vokse lidt. Jenna nikkede bare. "Det værste er, at hun vil tale med dig", sagde Jenna. "MIG!" "Ja, fordi vi har talt om sex og sådan noget", sagde Jenna. "Hvorfor fortalte du hende det?". "Det blev jeg nødt til", snøftede Jenna. "Hun ville ikke lade mig være før end jeg havde fortalt alt". "Åh nej, hun er da virkelig streng", sagde jeg. "Nej hun er ej ... men sex er bare ikke noget vi snakker om derhjemme". Jeg brød mig ikke om tanken om at skulle møde Jenna's mor, men jeg ville gøre alt for at hjælpe Jenna. "Ok, men hvor og hvornår skal jeg møde hende?", spurgte jeg.
"Hjemme hos mig i overmorgen, efter skole", sagde Jenna. Klokken ringede ind, og vi gik tilbage til klasseværelset. Jeg brugte resten af dagen på at spekulere over hvad der vil ske hos Jenna. Jeg var så bange, at jeg ikke onanerede som sædvanligt. Næste dag skred langsomt frem, og jeg onanerede stadig ikke. Jeg var alt for bekymret. Endelig kom dagen, en torsdag, hvor Jenna opsøgte mig i skolen. "Husk det er i eftermiddag", sagde hun. "Ja, det ved jeg. Jeg har tænkt på det hele tiden de sidste par dage." "Det har jeg også", sagde Jenna. Efter skole mødtes vi i en park udenfor skolen og gik til busstationen. Hendes bus passede bedre sammen med skoletiderne så vi ventede kun 10 minutter. Vi sagde ikke noget til hinanden i et stykke tid. Jeg prøvede at analysere hendes mors ønske om at vi skulle mødes, og forberede mig på eftermiddagens hændelser, men jeg var stadig i vildrede. "Hvad laver din mor?" "Hun arbejder på hospitalet", sagde hun. "Hvad laver hun der?" "Hun er laborant og laver blodprøver og sådan noget", sagde Jenna. Det med blodprøver fik det til at løbe koldt ned af ryggen og jeg forestillede mig det værste. Jenna løftede hånden og trykkede 'Stop'. Efter et kort øjeblik stoppede bussen og vi stod af. Vi var i en typisk forstad.
"Jeg bor i det gule hus derovre", sagde Jenna og pegede. Det var et normalt parcelhus, af den slags, der er lavet tusindvis af i 70'erne. Jeg kunne mærke en klump i halsen - 'det er altså her jeg skal have en skideballe' tænkte jeg. Mindre en fem meter før vi nåede huset blev hoveddøren åbnet af en kvinde i 40'erne. Ulig Jenna, havde hun brunt hår, men samme slanke figur som sin datter. Hun stod i døren med armene over kors. "Så du er Michael?", spurgte Jenna's mor. "Ja. Goddag", svarede jeg og gav hende hånden. Jeg kunne ligeså godt gøre det bedste ud af det første indtryk. "Kom ind", sagde Jenna's mor. Jenna satte sin taske og hængte sin jakke på plads. Jeg gjorde ligeså, og Jenna ledte mig ind i stuen. Til min overraskelse var der dækket tebord. Måske blev det alligevel ikke så slemt. "Sæt dig ned, Michael", sagde Jenna's mor og pegede på en stol. "Jeg forstår at du og Jenna har talt om sex for nyligt", forsatte hun. "Ja, øh, vi fandt en bog på biblioteket ...", jeg prøvede at lyde så uskyldig som muligt. "Jeg har ventet på dette lige side Jenna begyndte at menstruere. Ser du, jeg ønsker at Jenna skal være tryg når det kommer til sex, og jeg ved nu at hun har behov for at vide mere. Jenna synes måske at jeg er hysterisk da jeg forbød hende at ... øh ... onanere ... men jeg gør det kun for hendes bedste. Da jeg opdagede at Jenna læste i bogen gik det op for mig, at jeg nok ikke kan holde hende væk fra sex længere, så det er derfor jeg har bedt dig om at komme i dag", sukkede Jenna's mor.
"Hvorfor mig?", spurgte jeg. "Fordi du tilsyneladende er nået til samme stadie, hvad sex angår, og Jenna har fortalt mig at du har onaneret i nogle år". Jeg var lamslået. Det gik op for mig, at da Jenna sagde at hun havde fortalt sin mor alt, så mente hun 'alt'. Jeg stirrede Jenna's mor lige ind i øjnene, men vidste ikke hvad jeg skulle svare. Så kiggede jeg på Jenna, som bare sad på sin stol og kiggede ned, rød i hovedet. Hendes mor brød stilheden. "Jeg har besluttet at hvis Jenna skal dyrke sex, så skal det være i trygge omgivelser, hvis du ved hvad jeg mener?". Som 14-årig havde jeg kun få anelser, men for at være sikker sagde jeg, "Nej, det gør jeg ikke". "Ok, er du jomfru?", spurgte Jenna's mor. "Øh, det tror jeg"
"Har du været i seng med en pige før?", spurgte hun. "Nej". "Fint, så har du ingen kønssygdomme", konkluderede hun hurtigt. "Hvad?", røg det ud af mig. "Ser du, jeg vil gerne have at Jenna lærer om sex, og du ser ud til at være en god partner til hende". "Men mor...", sagde Jenna. "Så du foreslår altså, at Jenna og jeg gør ... frække ting ... sammen?", spurgte jeg. "Ja", svarede hendes mor, "men under overvågning selvfølgelig. Jeg vil være tilstede og bestemmer hvad der skal ske." "Men mor...", sagde Jenna igen.
"Det er for dit eget bedste!", sagde Jenna's mor skarpt. Jenna og jeg kiggede på hinanden. Jeg måtte indrømme at det viste sig at gå meget bedre end jeg havde frygtet. Min pik svarede ved at blive hård ved tanken om at jeg måske skulle bolle Jenna. Uden at spørge om mig sagde Jenna's mor, "Vi begynder med nogle prøver". Åh nej, tænkte jeg, her kommer kanylerne og blodprøverne. "Vi begynder med at undersøge dine kønsdele, altså din pik, for at se hvilke forholdsregler vi skal tage. Jenna, hent min taske", sagde hendes mor. Jenna kiggede på moderen, men hentede kort efter hendes taske. Da afleverede tasken, åbnede moderen den og fremtog et par gummihandsker og en renseserviet. "Tag tøjet af", sagde hun til mig. Selvom jeg var lidt bange, gjorde jeg som hun sagde, og stod snart kun i underbukser. Jenna stod i baggrunden og stirrede på min krop og min stive pik, som var tydelig på trods af underbukserne.
"Kom her, Jenna", sagde moderen, "du kommer nu til at lære lidt om drenge". Jenna tøvede ikke, og kom nærmere med øjnene fikseret på min bule. Jenna's mor tog handskerne på og trak mine underbukser ned. Min pik stod rank lige ud fra underlivet. "Det er typisk for drenge. Deres pikke er stive det meste af tiden", fortalte hun sin datter. "Er det ikke rigtigt, Michael?", spurgte hun. "Jo", sukkede jeg - alt for liderlig til et længere svar. Jenna stirrede på min pik, som vippede op og ned i takt med min puls. Jenna's mor rakte ud efter servietten og tog fat om mit pikhoved og trak forhuden tilbage i én bevægelse. "Som du kan se, Jenna, har pikken en forhud der kan trækkes tilbage, som normalt dækker hovedet. Nogle drenge får fjernet forhuden ved fødslen, men Michael's pik er netop som gud har skabt den. Normalt skal du trække forhuden tilbage meget forsigtigt den første gang, men Michael's pik er godt smurt af egne safter, der vil virke som en slags smørelse", sagde moderen. "Hvorfor skal der smørelse til?", spurgte Jenna mens hun undersøgte mit pikhoved på nært hold. "Det er for at det er lettere at få pikken ind i kussen. Det er ligesom når du leger med dig selv, så bliver din kusse også fugtig og fedtet." Jenna rødmede da hendes mor nævnte dette.
"Men smørelsen er også godt for Michael når han onanerer, hvilket gør det lettere for hans forhud at glide frem og tilbage. Er det ikke rigtigt Michael?", spurgte Jenna's mor. "Uhu ...", var mit eneste svar, mere liderlig end nogensinde før. Jenna's mor tog servietten og tørrede min pik og nosser. Da hun rakte ud efter mine nosser forklarede hun Jenna hvad de indeholdte etc."Det er altså der den hvide saft kommer fra ... sæden", sagde Jenna. "Jeg kan høre at du har læst i bogen, selvom jeg forbød dig det", sagde moderen. Jenna nikkede langsomt og stirrede hele tiden på mit blottede underliv. Efter at Jenna's mor havde tørret mine kønsdele, sagde hun "vend dig om og bøj dig forover". Efter at have gjort som hun befalede, kunne jeg mærke at hun spredte mine balle og tørrede mit numsehul. "Nogle mennesker, både piger og drenge, kan godt lide at lege med deres numsehul, på lige fod med deres pikke og kusser", sagde Jenna's mor. "Addrr - ikke mig!", sagde Jenna skråsikkert.
"Hvis du kigger på Michael's pik, kan du se om han kan lide at få sit numsehul masseret", fortalte Jenna's mor. Jenna lænede sig forover og kiggede på min pik, netop som moderen tog en dråbe piksaft og smurte det ud over min bagindgang. Følelsen fik mig til at blive endnu mere liderlig, hvilket kunne ses på mængden af piksaft der tapløb ud af pikhovedet. Hendes gummi behandskede finger pressede sig nu forbi ringmusklen. "Den bevæger sig op og ned, og safter mere end før", berettede Jenna. "Så ved vi nu, at Michael godt kan lide at få masseret sit numsehul, ikke sandt Michael?", spurgte Jenna's mor. "Uhu...", var det eneste jeg kunne få frem over læberne. "Nu må vi hellere forberede den næste test", sagde Jenna's mor. "Hvad er det, mor?", spurgte Jenna. "Jeg vil tage en sædprøve, også kaldet sperm, til laboratoriet, for at afgøre hvorvidt du skal bruge P-pille eller ej", sagde hendes mor. "P-pille?", spurgte Jenna. "Ja, du har vel hørt om svangerskabsforebyggende midler? Michael er bare en dreng, og jeg ved ikke om hans sæd kan gøre dig gravid endnu. Hvis ikke, er der ingen grund til at du skal bruge p-piller", sagde hendes mor. "Nåh, sådan", svarede Jenna lidt efter.
"Nu har jeg renset Michael's kønsdele og numre, så du kan undersøge dem uden brug af handsker. Prøv nu at se og føle godt på dem". Jenna kiggede på min numse i et kort øjeblik, mens hendes mor bad mig rejse mig igen og vende front mod Jenna. Min pik stod stiv, stadig savlende. Det gjorde mig liderlig at vide, at Jenna kunne se og føle på mig overalt. Hendes venstre hånd fandt snart min pik. Hun tog fat lige bag pikhovedet og trak langsomt forhuden tilbage. Da hun gjorde dette, hang der snart en lang tråd af piksaft, som bevægede sig dinglede fra pikhovedet mod gulvet. "Åh, se hvilken produktiv dreng vi har her", sagde Jenna's mor og opfangede piksaften i et prøveglas. Jenna befølte også mine nosser og berørte pikhovedet, så hele hendes hånd blev fedtet af piksaften. Hun løftede sin hånd op til næsen og lugtede til den fedtede smørelse. "Saftens lugt og smag kan variere en hel del, alt efter drengens kost og livsstil", informerede moderen sin datter. "Smagen?!", sagde Jenna forundret.
"Ja, det er ikke usundt at synke det", sagde moderen til sin forbløffede datter. "Desuden har unge drenge ét problem. De ejakulerer ofte ret hurtigt, og uden varsel. Når du bevæger Michael's forhud frem og tilbage, så onanerer du ham faktisk, hvilket vil få ham til at få orgasme og sprøjte sæd. Så før vi når så langt, skal du passe på at han ikke 'kommer', da vi skal opfange al hans sæd i dette glas", sagde moderen og hævede prøveglasset.
"Hvornår har du sidst sprøjtet?", spurgte Jenna's mor. "Et par dage siden", svarede jeg. "Hvor ofte onanerer du?". "Hver dag". "Det tænkte jeg nok", sukkede Jenna's mor. "Vi kan altså forvente en stor ladning sæd, da Michael har haft en pause i sin daglige onani", sagde moderen. "Ja, en hel spiseske fuld!", sagde Jenna, "Det har han fortalt mig". "Under normale omstændigheder ville du have ret, men jeg tror Michael har opsparet en større mængde, og du skal få ham til at sprøjte", sagde moderen. Jenna kiggede bekymret, men hendes mor forsikrede hende at det ville være en let sag. Hun beordrede mig ned på alle fire, og bad sin datter tage fat om min pik og køre forhuden frem og tilbage. Jenna begyndte på opgaven, hvilket føltes rigtigt godt. Jeg var tæt på at sperme, da jeg mærkede moderens behandskede finger invadere min numse igen. Mens Jenna spillede pik, kørte moderen sin finger frem og tilbage i min tarm. Jeg havde ikke lagt mærke til at hun samtidig holdte prøveglasset ud for mit pikhoved, så jeg fortalte dem at jeg var meget tæt på at sprøjte. "Bare sprøjt løs, Michael, vi er klar", sagde Jenna's mor, mens hendes pegefinger kneppede mit numsehul. Jeg kiggede ind mellem mine arme og så glasset og Jenna der spillede pik på livet løs, med blikket fokuseret på mit pikhoved. "Den bliver hårdere og større nu", sagde Jenna. "Det er fordi Michael er ved at få orgasme - jeg ved det allerede, for jeg kan mærke hans numsehul stramme om min finger", sagde moderen. Jenna kiggede op fra sit arbejde og så sin moders finger dybt begravet i min numse.
"Åh mor, vi gør ham virkelig liderlig", fniste Jenna og fortsatte hendes vidunderlige pikspilleri. "Helt sikkert. Nu skal du gøre det rigtigt hurtigt, så vil han sprøjte snart, men når han gør det, skal du holde forhuden helt tilbage så pikhovedet er blottet totalt", beordrede moderen. Indenfor få sekunder tømtes mine nosser og pikken sendte kaskader af hvid sperm direkte i glasset. Jenna gjorde som hendes mor havde sagt, og holdte min forhud godt tilbage mens hun forundret stirrede på min sprøjtende pik. Revnen i pikhovedet var lukket stramt til, hvilket gjorde strålerne hårde - jeg kunne høre hvert sprøjt ramme bunden af glasset. Efter seks sprøjt fortog min orgasme sig. "Er han færdig?", spurgte moderen. "Wauw, ja. Og du havde ret, mor, der er meget mere end en skefuld. Men lige nu drypper pikken bare", sagde Jenna. "Fint", sagde moderen og trak sin finger ud af mit numsehul. "Peg pikken ned mod glasset, så vil jeg vise dig hvordan man rigtigt tømmer en pik". Mens Jenna kiggede, tog hendes mor fat om min pik, helt inde ved roden og strammede godt til. Derefter trak for langsomt sin hånd ud mod pikhovedet. Den resterende sæd løb nu ud af pikhovedet. "Det var vist de sidste dråber", sagde Jenna, efter at moderen havde tømt mig. "Godt, så giv mig låget til glasset. Jeg vil undersøge denne prøve i morgen. Hjælp Michael med at gøre sig selv ren". Jenna tog en ny serviet og rengjorde min pik. Hun kiggede mig i øjnene og vi smilte til hinanden. Desværre ville min pik ikke lægge sig, hvilket Jenna bemærkede. "Se! Var det ikke meningen at den skulle blive slap efter udløsningen?", spurgte Jenna. "Jo, normalt vil den blive slap, men ofte kan drenge og unge mænd bevare rejsningen efter den første orgasme", sagde moderen. "Hvad skal vi gøre?", spurgte Jenna.
"Der er to muligheder. 1) Vi giver Michael et koldt bad, eller 2) Vi får ham til at sprøjte igen", sagde Jenna's mor. "Jeg tror ikke min arm kan klare en omgang til", sagde Jenna. "Jamen, det kan vi da sagtens klare", sagde Jenna's mor. "Hvordan har du det lige nu, Jenna?" "Jeg har det da fint, hvorfor?", spurgte Jenna. "Er du liderlig?", spurgte moderen. "Måske", sagde Jenna. "Er din kusse våd?". "Det tror jeg", sagde Jenna. "Så får vi Michael til at lege med dig, mens jeg malker hans pik", sagde Jenna's mor. "Men mor...", sagde Jenna. "Kom nu", afbrød moderen, "han kommer jo til at se dig nøgen før eller siden, og du kommer til at nyde det. Tag nu tøjet af !" Jenna lagde sit tøj og stod til sidst kun i top og trusser.
"Tag dem af hende, Michael", sagde Jenna's mor. Jeg gjorde som jeg blev beordret og løftede hendes top af, og frigjorde hendes små faste bryster. I samme øjeblik rørte min stive pik hendes trussebeklædte kusse. Jeg begyndte at føle på hendes bryster og berørte hendes brystvorter. Jenna lukkede øjnene med et saligt ansigtsudtryk. "Fjern hendes trusser!", kommanderede Jenna's mor.
Jeg knælede ned og kiggede på hendes trusser. Det var umuligt at se nogen somhelst form for hår, og jeg tænkte at hvis hun havde haft brunt hår, som sin mor, så ville det være mere synligt gennem trusserne. Jeg greb fat i elastikken og trak dem af hende, meget langsomt. Hendes kusse var utrolig smuk. Den halvblonde kønsbehåring dækkede kussen i en pæn trekant. Hendes slanke lår synliggjorde hendes kusselæber - jeg kunne se hele revnen og lugte hendes ophidselse. "Sæt dig ned i lænestolen", sagde Jenna's mor til sin datter. Jenna gjorde som hun sagde, og placerede sin numse i den store bløde lænestol, med sine ben tæt samlet. "Tag hendes ben, og læg dem over hvert sit armlæn", sagde moderen til mig. Forsigtigt tog jeg Jenna's venstre fod og flyttede den, så knæhasen til sidst hvilede på venstre armlæn, og hendes fod dinglende i luften få centimeter over gulvet. Derefter tog jeg hendes højre fod og flyttede benet til højre armlæn. Da det var gjort, satte jeg mig tilbage og beundrede hendes blottede kusse, åben, lyserød og glinsende af safter. Lugten af hendes køn fyldte mine næsebor.
"Se på hendes kusse, Michael. Undersøg og beføl hende, som hun gjorde ved dig", sagde moderen opmuntrende. Jeg var ivrig efter at vide mere om Jenna's kønsdele, så jeg lænede mig forover og placerede mit ansigt ganske tæt på hendes kusse. Jeg fandt hendes klit uden moderens hjælp - det var let, da den selv tittede frem mellem læberne i revnens start. Da jeg kiggede længere ned, så jeg indgangen til hendes skede, og lidt længere nede hendes lille lyserøde numsehul. "Hvad vil du nu, Michael?", spurgte Jenna's mor.
"Jeg havde tænkt mig at massere hendes klitoris", svarede jeg.
"Taget i betragtning, at Jenna allerede er godt liderlig, så er det absolut en god måde at starte på", sagde Jenna's mor. Jeg flyttede min hånd til hendes klit og begyndte at nulre den ganske forsigtigt. Jeg ville give Jenna sit livs orgasme. Jenna reagerede ved at lukke sine øjne og begyndte at trække vejret dybt. "Prøv at udforske hendes kussehul med din finger", foreslog moderen. Min langfinger fandt nemt indgangen til hendes skede og smuttede ind. Jeg bevægede den frem og tilbage som om det var min pik. "Godt gået. Du er meget lærenem", sagde Jenna's mor. Jenna's reaktion var også positiv. Med én finger kneppede jeg hendes kusse, mens den anden nulrede hendes klit. Jenna syntes at være i den syvende himmel. "Kan du fornemme hendes kusse knibe om din finger?", spurgte Jenna's mor.
Jeg nikkede og kiggede på hendes lyserøde numsehul, som også kneb sig sammen i samme rytme. "Hvad med at slikke hendes kusse?", foreslog moderen. Jenna åbnede sine øjne på klem og sagde svagt, "Men mor, det er da ulækkert". Ikke hvis kussen tilhører en sund og renlig pige som dig", svarede moderen. "Kom nu, brug din tunge, Michael". Med min finger dybt begravet i hendes skede, begyndte jeg at slikke hendes skamlæber. De smagte dejligt og liderligt, og ophidsede mig mere end jeg havde forventet. Min tunge fandt snart hendes klit og Jenna begyndte at ryste. Mens jeg slikkede fisse på Jenna, tog moderen fat i min pik og numse. Det var noget hun havde prøvet før, tror jeg. Jenna's kusse begyndte mere uregelmæssigt at stramme om min finger, og jeg kunne fornemme at hun var ved at komme. Tag din fedtede finger fra hendes kusse og stik den ind i numse på hende, men gør det forsigtigt", kommanderede Jenna's mor. Jeg gjorde som jeg blev beordret, og Jenna var alt for langt væk til at kunne protestere. Hendes numsehul var meget strammere end hendes kusse og jeg blev nødt til at presse på for at få fingeren ind. Da jeg var inde, begyndte jeg de samme kneppebevægelser med fingeren, som jeg havde lavet i kussen. "Selvom min datter synes det er ulækkert, så er jeg sikker på at dette vil få hende til at komme snart. Det er endnu en lærestreg for hende i dag", grinte hendes mor. Jenna var alt for tæt på orgasmen til at beklage sig. Min tunge fløj over hendes kusse - fra numsehul til klit. Snart glinsede hendes underliv af hendes elskovssafter og mit spyt. "Mor ... jeg tror ... jeg ... er ... ved at ...", stønnede Jenna. "Selvfølgelig, min skat. Hvad med dig, Michael? Er du ved at sprøjte?", spurgte Jenna's mor.
Jeg svarede ikke - jeg var alt for optaget af at slikke kusse på Jenna. Mens min langfinger i hendes numse magtede jeg at føre min pegefinger ind i skeden på hendes, så begge huller blev fyldt mens min tunge dansede på klitten. Det var mere end Jenna kunne klare i længden. Hendes skede og numse strammede kraftigt om mine fingre og hendes krop blev spændt i en bue mens hun klynkede. Jeg beholdte mine fingre i hendes huller, men stoppede kneppebevægelserne. Jeg holdte også op med at slikke hende, da jeg vidste hvor sensitiv man kan være når man lige er kommet. Jenna's mor begyndte at spille min pik i et hurtigere tempo, hvilket fik mig til at sprøjte for anden gang den eftermiddag. Hun holdte et tomt prøveglas foran mit pikhoved, mens mine nosser tømtes. Jenna's øjne begyndte at løbe lidt i vand, så jeg fjernede min tunge fuldstændigt, men beholdte mine fingre i hende. "Det var godt, var det ikke?", spurgte moderen. Jenna nikkede bare, øjnene stadig lukkede, ude af stand til at tale.
"Se hvad Michael har lavet til os", sagde moderen og løftede glasset mens hendes finger smuttede ud af min tarm. Jenna's øjne åbnede sig, og hun kiggede på glasset. "Gud, hvor meget har du dernede?", spurgte hun og pegede på mine nosser. "Michael er en ung mand, og han producerer sæd hele tiden. Hans nosser arbejder konstant og prøver at leve op stil kravene", smilede moderen. Hun gav glasset til Jenna og begyndte at rengøre min pik og numse med en ny serviet. Jeg fjernede fingrene fra Jenna's huller med et højt "plop". Jenna smilede og holdte glasset op mod lyset. "Denne prøve er ikke så hvid som den første", konstaterede Jenna. "Det er rigtigt. Det er fordi Michael allerede har haft én stor udløsning tidligere i dag", forklarede Jenna's mor. Jenna dyppede en finger i glasset og smuttede prøvende sæden mellem pege- og tommelfinger. "Det er grynet og ikke så tyndt som piksaft", sagde Jenna. "Prøv at smage på det", foreslog hendes mor. "Addrr, mor. Du er altså ulækker", sagde Jenna.
"Ok, men jeg er sikker på at du kommer til at smage på det i nærmeste fremtid", sagde moderen. Jenna kiggede i afsky på sin mor, men hun smilede blot at sagde, "Husk at Michael lige har slikket din kusse, og han brokkede sig ikke, vel?". Jenna svarede ikke. Jeg gættede på at hun vidste at hendes mor nok ville få ret. "Få nu tøj på. Michael skal hjem og han skal nå bussen snart", sagde Jenna's mor. Vi tog begge tøj på og Jenna fulgte mig til busstoppestedet.
"Det var virkeligt dejligt, det du gjorde", sagde Jenna lavt.
"Du var også fantastisk. Jeg ser frem til næste lektion", sagde jeg og smilede. "Det gør jeg også", svarede Jenna.
Bussen ankom, og jeg steg ombord mens jeg vinkede til Jenna. Jeg var udmattet og sov hele vejen hjem.
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 03:47 #23
Min er lidt lang :) *G* men god *loool* det er ikke om mig selv.. men jeg har HELLER ikke noget liv! *G*
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 03:57 #24
hvis vi tag de 26.407 åbne spm. og næsten alle bruger sætter et komma! ( der er ca 33.000 bruger) bliver det i alt:

26.407 * 33.000 = 871.431.000 kommar i alt..! slå den! hæhæ..

Jeg har slet ikke noget liv! hehe
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 04:02 #25
ej okay - du har ikke noget liv - ganske korrekt - velkommen i klubben
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:06 #26
Jo, tak. tror vi er nogle der skal sætte os sammen og lave en site for "eksperten's intet liv's bruger!" hehe
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:08 #27
lad og sige der kommer 33.000 bruer om året og der kommer 26.407 åbne spm til om året så skal der sættes 4.357.155.000 kommar!
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:09 #28
(Det er på 5 år) hehe
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 04:11 #29
hehe... du ka bare gå igang med at lave sådan en side "eksperten nat-chat"
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:13 #30
Men lad os sige af 15.000 af dem på eksperten i de 5 år er for doven til at sætte komma'er så kan vi andre kun sætte 47.536.000 på de skide 5 år..!
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:14 #31
popcorn, kan jeg ikke.. kan ikke lave et logo.. men hvis du kan det.. kan vi da lige fixe noget sammen :) *G*
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:15 #32
Altså mister eksperten.dk  3.881.829.000 komma fordi der er  dovne bruger :)
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 04:17 #33
Øhm.... skal vi ikk bare droppe det?
har oss en masse PHP jeg skal til at ha lært - puha jeg syns ikk det er nemt
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 04:17 #34
styr nu de der regnestykker *G*
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:18 #35
Mit problem logo, jeg keder mig så meget af jeg laver en admin side hvor man kan rettet <title> på alle sider online.. (Har intet liv *G*)
Avatar billede jonas- Nybegynder
12. februar 2002 - 04:18 #36
Hvad skal der stå på logoet?
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:20 #37
Det vil sige der bliver sat 77.636.580 komma om året af de 18.000 bruger :)
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:20 #38
ved ikke.. skal omhandle os "eksperter unden et liv"
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 04:22 #39
"Eksperter uden liv" lyder sejt - lidt i stil med "Læger uden grænser"
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:22 #40
hov.. skod regnet forkert.. det er kun 950.720 komma om året :(
de 77.636.580  er dem de doven bruger skulle klikke med ikke gør om året!
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:23 #41
hehe..!! Tror jeg er ved at være over træt *G*
Avatar billede jonas- Nybegynder
12. februar 2002 - 04:26 #42
Så vil i se den :o)
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:26 #43
jaaa!
Avatar billede jonas- Nybegynder
12. februar 2002 - 04:27 #44
Avatar billede jonas- Nybegynder
12. februar 2002 - 04:28 #45
Hvad med eksperter uden hjerter?
Så ville vi have brug for nogle læger uden grænser :o)
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:28 #46
Der skal da ikke være cs bg.. skal jeg lige sende dig en bg?
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:29 #47
*G*
Avatar billede jonas- Nybegynder
12. februar 2002 - 04:30 #48
ja!
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:30 #49
Har ingen bg at sende *G*
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:31 #50
tag et billede her fra dettet spm.. måske en af mine udregninger med kommaër :) hehe..
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:32 #51
hvor stort er billede?
Avatar billede jonas- Nybegynder
12. februar 2002 - 04:32 #52
Kan du PHP?
Avatar billede jonas- Nybegynder
12. februar 2002 - 04:33 #53
Jeg tror ikke det er så godt med en baggrund herfra, der er ikke nok på den...
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:33 #54
lidt.. laver siten i php.. lover ikke det bliver helt vildt godt :)
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:34 #55
find på et eller andet!!
Avatar billede jonas- Nybegynder
12. februar 2002 - 04:37 #56
Okay, jeg er super til PHP :o)
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:40 #57
ok, hvis du er super så er jeg duper!! *G*

lav lige et logo i en 765 p
Avatar billede jonas- Nybegynder
12. februar 2002 - 04:40 #58
Skal det hellere være noget lign. dette:
www.friserverplads.dk/diverse/eksperter1.gif
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:41 #59
jaaa! mere ala det!
Avatar billede jonas- Nybegynder
12. februar 2002 - 04:42 #60
Prøv at se den samme igen....
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:42 #61
lol og mysql koden du bruger er fra et login system! *G*
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:42 #62
tag den sorte kant væk :)
Avatar billede metal_hansen Nybegynder
12. februar 2002 - 04:43 #63
LOL kanon side, I har kørende her - I har dælme snakket meget!!
Avatar billede jonas- Nybegynder
12. februar 2002 - 04:44 #64
Har du ikke ICQ?

metal_hansen: hehe...
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:45 #65
nej vi har ikke!! det er min laaange stil der oppe..! *GG* læs den engang.. tror det er til et 11 tal! *GF*
Avatar billede jonas- Nybegynder
12. februar 2002 - 04:45 #66
fbb: ICQ?
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:45 #67
95915800... øh! jaa.. sådan ca! *G*
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:46 #68
95195800 sådan
Avatar billede metal_hansen Nybegynder
12. februar 2002 - 04:46 #69
haha - nej, jeg læste den ikke! SÅ meget keder jeg mig heller ikke *G*
Avatar billede metal_hansen Nybegynder
12. februar 2002 - 04:48 #70
har lige spillet HELE Max Payne igennem - på det svære niveau!!! nu er jeg LIDT baldret i ægget! *G*
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 04:48 #71
hey.... var lige væk lidt - hva er vi blevet enige om at indholdet på siden skal være?
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:57 #72
er ved at bikse noget sammen.. hvad skal menu punkter være?
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 04:58 #73
ja der skal jo være en chat (du ved eksperten nat-chat) og så ehhh.... tjaa.... måske lidt om hvorfor siden opstod *GG*
og selvfølgelig hvem der har lavet den og såd'n.
login funktion måske
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 04:59 #74
hvem laver chatten? *g*?
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 05:02 #75
jeg ka godt lave dem om et par år når jeg er færdig med at lære PHP *LOL*
Men der må jo hurtigt lige kunne findes et script til at banke sådan en op
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 05:04 #76
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 05:08 #77
hehe
Avatar billede jonas- Nybegynder
12. februar 2002 - 05:08 #78
phunkypopcorn, hvis i skal have noget php kan i bare spørge mig...
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 05:09 #79
Avatar billede taskmgr Nybegynder
12. februar 2002 - 05:10 #80
Nå... jeg er ikke den eneste med søvnproblemer :o)
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 05:11 #81
nej! hehe
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 05:11 #82
ser jo godt ud :)

Taskmgr : nej det er du vist ikke *LOL*
Avatar billede metal_hansen Nybegynder
12. februar 2002 - 05:13 #83
hehe - det ser da fedt nok ud!
jeg har da også før efterlyst en natchat her på eksperten!
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 05:14 #84
hey vi er jo ved at være en hel lille flok her :)
Herligt
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 05:14 #85
måske jonas kan bikse en lille hurtigt chat sammen i morgen!

popcorn? hva siger du til et nyhed system for os 3 der stå bag?
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 05:15 #86
måske jeg skal til at lave en lille udregning af hvor mange kommaer der kan være på et a4 side! *G*
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 05:17 #87
popcorn har du icq?
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 05:18 #88
fbb : oui 125069788 (ka huske det i hovedet - hvor nørdet *stolt*)
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 05:18 #89
Ey, ikke stene...argg, jeg skal snart i seng.. skal på druk i aften/nat!
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 05:20 #90
så gå i seng ved 8 tiden - så passer det lige med at du er udhvilet til du skal på druk
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 05:21 #91
popcorn? hva siger du til et nyhed system for os 3 der stå bag? <--- god ide
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 05:22 #92
ja. lyder godt :) svar lige på icq'en!
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 06:15 #93
vi er lidt stille fordi popcorn og jeg arbejder lidt på siden :)
www.FrederikBB.dk/eksperten i kan da kigge med!
Avatar billede otis Nybegynder
12. februar 2002 - 06:35 #94
fbb, nice boner jeg fik på af den historie - lol
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 06:39 #95
hehe,otis...
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 06:40 #96
Det er KUN os luder der kan få boner over sådan en :)
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 07:02 #97
Jamen god nat!
Avatar billede otis Nybegynder
12. februar 2002 - 07:12 #98
ja godnat
Avatar billede angelfire Nybegynder
12. februar 2002 - 08:42 #99
øhh...
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 08:45 #100
hehe.... hva øhh'er du over *GG*
Avatar billede kornfreak Nybegynder
12. februar 2002 - 08:46 #101
tzr >> Den er lige styg nok den der *G*
Avatar billede angelfire Nybegynder
12. februar 2002 - 08:49 #102
jeg øhh'er over lidt af hvert og erger mig over at jeg ikke var med :D
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 08:56 #103
heheee det er så hvad man får ud af at passe sin seng
Avatar billede metal_hansen Nybegynder
12. februar 2002 - 09:56 #104
.... ja - sikke noget da! *G*
der er jo heldigvis nogle der aldrig sover (om natten...)  ;)
Avatar billede geek1011 Nybegynder
12. februar 2002 - 11:45 #105
*lol*
Hmm... næh, jeg har hvist heller ikke noget liv....
Jeg sad og spillede CS hele natten.... fik slet ikke sovet i nat...
Avatar billede Slettet bruger
12. februar 2002 - 11:50 #106
sove?? ka man da gøre om dagen
geek : det burde du oss vide som rigtig nørd
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 13:31 #107
hehe, jamen dav, jeg gik død lidt tideligt i går.. sorry den var næsten 8 :(

Kan i lide vores side? ("Eksperter" uden liv)??? hehe
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
12. februar 2002 - 17:55 #108
hey!
næste gang i ikke ved hvad i skal lave om natten så hop ind på #exp.dk
på quakenet(irc)
der sidder der tit nogle nørder herinde fra der idler der :I)

/dex2k aka dexter
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 19:45 #109
hehe, synes du det er sjovet på eksperten :) "rigtig ekspert nørd"
Avatar billede fbb Nybegynder
12. februar 2002 - 20:46 #110
du = nu!
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
13. februar 2002 - 00:38 #111
well.. syns det er lidt irreterne at "konversere" når eksperten er så langsom
Avatar billede fbb Nybegynder
13. februar 2002 - 00:51 #112
friske?
Avatar billede fbb Nybegynder
13. februar 2002 - 00:52 #113
bare vent til en 2-3-5-6-7 tiden der er der fart på.. der er ikke så mange der er på!
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
13. februar 2002 - 01:23 #114
well.. jeg går normalt i seng der... :)
Avatar billede metal_hansen Nybegynder
13. februar 2002 - 02:37 #115
der er mange folk der siger jeg skal få mig en ordenlig døgnrytme!! så jeg vil gerne vide hvad det er, og hvor jeg kan downloade det!
Evt et link ;0) *G*
Avatar billede Slettet bruger
13. februar 2002 - 02:41 #116
du kan muligvis hente hjælp på http://www.moodstats.com/ ellers er det da ihvertfald et sjovt lille program (fra folkene bag k10k.net)
Avatar billede resten Nybegynder
13. februar 2002 - 02:41 #117
www.ordentligdøgnrytme.dk


*lolf*
Avatar billede Slettet bruger
13. februar 2002 - 02:44 #118
hey man må ikke ha ø i en URL *tsk* *tsk* barnelærdom
Avatar billede resten Nybegynder
13. februar 2002 - 02:46 #119
phunkypopcorn> nu haved jeg ikke computer i min barndom derfor har jeg ikke lært det.
Avatar billede Slettet bruger
13. februar 2002 - 02:50 #120
hva lavede i så???
jeg havde sq da en vic20 da jeg var en lille pige (?)
Avatar billede hells Nybegynder
13. februar 2002 - 02:51 #121
Metal hansen>Her skulle der stå noget om døgnrytmer: http://www.netdoktor.dk/tema/soevn/doegnrytme.htm
Avatar billede fbb Nybegynder
13. februar 2002 - 02:51 #122
http://www.eksperten.dk/spm/171834 sidder her og stener..? kommer i ikke ind?
Avatar billede resten Nybegynder
13. februar 2002 - 02:52 #123
Tjek lige online bruger 437 er der på lige nu ?
Avatar billede Slettet bruger
13. februar 2002 - 02:53 #124
fbb : bliver du ikk bare her?
Avatar billede resten Nybegynder
13. februar 2002 - 02:53 #125
phunkypopcorn> da jeg var knægt haved vi kun bib bib spil *ggg*
Avatar billede fbb Nybegynder
13. februar 2002 - 02:54 #126
joow, kan jeg da godt.. skal til at lave en udregning
Avatar billede fbb Nybegynder
13. februar 2002 - 02:54 #127
http://www.frederikbb.dk/eksperten/regler.php  Jeg synes så alle skulle læse denne her!
Avatar billede fbb Nybegynder
13. februar 2002 - 02:55 #128
,
Avatar billede Slettet bruger
13. februar 2002 - 02:55 #129
resten : bipbip spil er ad oss fra 80'erne er de ikk?
Avatar billede fbb Nybegynder
13. februar 2002 - 02:56 #130
80'erne er før min tid.. jeg er fra 93 så er lidt ny :)
Avatar billede Slettet bruger
13. februar 2002 - 02:58 #131
fbb : var du ikk 15???
regne 2002-15=1987
Avatar billede resten Nybegynder
13. februar 2002 - 02:58 #132
Ja det er de og jeg finde dem stadig frem og får mig en griner når jeg er ude hos de gamle.

var der ingen der så hvor mane online bruger der var før?
Avatar billede resten Nybegynder
13. februar 2002 - 02:59 #133
Finde=finder
Avatar billede fbb Nybegynder
13. februar 2002 - 02:59 #134
popcorn, er nu kun 9 år.. men bliver 16 den 29*08 :)
Avatar billede Slettet bruger
13. februar 2002 - 03:02 #135
min vic20 var sq da fra 82 - den kunne så heller ikk meget mere end et bip bip spil
(er 22 så jeg var lidt sent ude med at få den 86')

fbb: og i din ICQ info står der at du er 14 - hvordan syns du selv det går? *G*
Avatar billede fbb Nybegynder
13. februar 2002 - 03:04 #136
*G* det køre godt... som der stå i vores "eksperten uden liv"'regler
sitat:
Det er tilladt at oprette så mange brugere bruger pr. person som man har lyst til, således at man anvender forskellige idenditeter, og dermed også har mulighed for at tildele sig selv point

hmm.. der for *G*
Avatar billede resten Nybegynder
13. februar 2002 - 03:06 #137
Jeg smutter kan i sove godt ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
Jeg har 2 unger der hopper rundt i sengen her kl 7,00 så det er på tide jeg slipper tasterne og glider ind på hylden og lægger mig :)
Avatar billede fbb Nybegynder
13. februar 2002 - 03:07 #138
jamen god "soveløst"
Avatar billede Slettet bruger
13. februar 2002 - 03:08 #139
nattelinat
Avatar billede fbb Nybegynder
13. februar 2002 - 03:19 #140
Der er numsedans her senere hvis der er nogle med?
Avatar billede maxium Novice
13. februar 2002 - 03:21 #141
Så er jeg vel oversagen til "Eksperterne uden liv" :-)
Avatar billede fbb Nybegynder
13. februar 2002 - 03:23 #142
ikke helt.. men du er medskyldig!
Avatar billede Slettet bruger
13. februar 2002 - 03:24 #143
yep - vores idol, ophavsmand æresmedlem og hersker
Avatar billede fbb Nybegynder
13. februar 2002 - 03:25 #144
hæhæ!
Avatar billede fbb Nybegynder
13. februar 2002 - 03:26 #145
Hvem fik points?
Avatar billede Slettet bruger
13. februar 2002 - 03:26 #146
han gav alle 0 til sig selv *G*
that's the spirit boy
Avatar billede fbb Nybegynder
13. februar 2002 - 03:27 #147
*sur nu har jeg lavet en syg site og for ingen points* *lol*
Avatar billede fbb Nybegynder
13. februar 2002 - 03:29 #148
Kunne godt havede bruge de 0 points!
Avatar billede Slettet bruger
13. februar 2002 - 04:59 #149
lalalalaaaaaaaaa!!!!!!!!
Avatar billede maxium Novice
13. februar 2002 - 05:43 #150
skriver kommentar nr 150 bingo
Avatar billede fbb Nybegynder
13. februar 2002 - 13:32 #151
hehe vi skal op over 1100 :)
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
13. februar 2002 - 16:24 #152
så skal jeg da også nok floode lidt herinde :) så skal i nok når derop*gg*
Avatar billede fbb Nybegynder
13. februar 2002 - 18:25 #153
hæhæ. lyder godt.. du skulle tag og læse www.frederikbb.dk/eksperten/regler.php
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
13. februar 2002 - 20:33 #154
jeg har da et liv....
tror det er en ver 1.2 eller sådan noget... ligger et eller andet sted på mit skrivebord, kan bare ikke lige finde det :)
Avatar billede fbb Nybegynder
13. februar 2002 - 20:51 #155
hæhæ
Avatar billede fbb Nybegynder
14. februar 2002 - 01:38 #156
Jamen Go'aften.. nogle med i dag?
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
14. februar 2002 - 02:02 #157
jeg er her :op
Avatar billede master_nemo Nybegynder
14. februar 2002 - 02:28 #158
im there :D ... ska vi igang med de kommaer? :D
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
14. februar 2002 - 02:52 #159
hvad med at joine #exp.dk :p
Avatar billede annikadk Nybegynder
14. februar 2002 - 02:56 #160
aften *ss* *slå sig på den forkerte(?!) vogn idag*
Avatar billede fbb Nybegynder
14. februar 2002 - 03:07 #161
Jamen Go'aften igenner.. der er vel ingen af jer der stener der kan php vel? *G*
Avatar billede fbb Nybegynder
14. februar 2002 - 03:10 #162
Sover alle.. eller er det bare min deer ik opdatter *G*
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
14. februar 2002 - 03:10 #163
jeg kan ....
Avatar billede fbb Nybegynder
14. februar 2002 - 03:13 #164
ok, har du icq? Så kan du måske lige mixe noget for mig?
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
14. februar 2002 - 03:15 #165
kom på irc ellers står mit nummer på mit minisite
Avatar billede fbb Nybegynder
14. februar 2002 - 03:18 #166
tag icq har ikke irc.. :)
Avatar billede fbb Nybegynder
14. februar 2002 - 03:24 #167
Kan det være rigtigt det kun er Dex_dexter og Jeg der er på? Neej vel, kom nu ud af sengen og så her ind :) hehe
Avatar billede master_nemo Nybegynder
14. februar 2002 - 03:30 #168
irc nu :D
Avatar billede jokn Nybegynder
14. februar 2002 - 03:31 #169
Jeg er da på?
Avatar billede fbb Nybegynder
14. februar 2002 - 03:46 #170
hehe, en anden der kan php? for det var lidt for svært til dex... hehe *G*
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
14. februar 2002 - 03:47 #171
det var da ikke for svært, jeg var bare for svag :p
ej... er skide træt.....
i morgen kan jeg helt sikkert
Avatar billede fbb Nybegynder
14. februar 2002 - 03:49 #172
hehe, i morgen for sendt.. :) hehe
Avatar billede fbb Nybegynder
14. februar 2002 - 03:50 #173
hov - et flot D
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
14. februar 2002 - 04:01 #174
flot D?
Avatar billede fbb Nybegynder
14. februar 2002 - 04:05 #175
skrev sendt... der skulle stå sent...
Avatar billede fbb Nybegynder
14. februar 2002 - 04:08 #176
når skal lige se lidt tv... så kommer igenner..
Avatar billede master_nemo Nybegynder
14. februar 2002 - 04:11 #177
fbb mIRC! :D www.mirc.com nu!!!!! :D
Avatar billede metal_hansen Nybegynder
14. februar 2002 - 04:17 #178
LOL - fed side, http://www.frederikbb.dk/eksperten/regler.php !!!
og er den her tråd ikke den med flest indlæg, her på eksperten.dk??
Avatar billede master_nemo Nybegynder
14. februar 2002 - 04:27 #179
nej det tror jeg ikke metal_hansen... der har skam været ogle der fyldte flere mb :D
Avatar billede metal_hansen Nybegynder
14. februar 2002 - 04:30 #180
damn - deet må jeg sgu nok sige! der bliver slidt nogle taster her på siden!!
Avatar billede master_nemo Nybegynder
14. februar 2002 - 04:33 #181
kan vi ikke få en members del på HP'en? :D
Avatar billede fbb Nybegynder
14. februar 2002 - 04:37 #182
master_memo, jo kan du lave et script i php/mysql..?
Avatar billede fbb Nybegynder
14. februar 2002 - 04:38 #183
Skal skal over de 1100 indlæg før den er slået men den med mb tror jeg er ved at være der :) hehe
Avatar billede fbb Nybegynder
14. februar 2002 - 04:41 #184
Avatar billede fbb Nybegynder
14. februar 2002 - 04:42 #185
metal,det synes vi der stå bag siden også :)

og vi vil holde den oppe så længe vi kan,, kraver vi for lidt hjælp for nogle der kan lidt mer end nu mig :) hehe inde ofr php/myqsl *G*
Avatar billede metal_hansen Nybegynder
14. februar 2002 - 04:46 #186
ok - jeg kan desværre ikke hjælpe med siden - mine evner stopper ved www.runehansen.0catch.com ..! ville ellers gerne ha givet en hånd med!
Avatar billede fbb Nybegynder
14. februar 2002 - 04:50 #187
ok :(

når vil smutte i seng... min far vil ikke ha jeg er oppe når han stå op (kl 5) ses... er på om et par timer eller 5 igen!
Avatar billede metal_hansen Nybegynder
14. februar 2002 - 04:52 #188
haha -ok!
Avatar billede fbb Nybegynder
14. februar 2002 - 12:59 #189
Så er jeg opppe igen... nået lige inde før han stod op hehe..!
Avatar billede fbb Nybegynder
14. februar 2002 - 13:07 #190
nr. 190 indlæg... det går da frem af... kan vi få nogle fler her ind?
Avatar billede resten Nybegynder
14. februar 2002 - 13:10 #191
I spammer min mail Grrrrrrrrrrrrrrrrr

*lol*
Avatar billede fbb Nybegynder
14. februar 2002 - 13:19 #192
hæhæ. så kan du lære det... tror jeg har fået lidt over 150 mail før jeg slog den fra! hehe.. Man tænker jo ikke helt i de sene natte timer!
Avatar billede fbb Nybegynder
15. februar 2002 - 05:02 #193
sig ikke i ikke har stenet her i dag/nat? når jeg er lige kommet hjem fra diskotek Q... Hva nogle der ikke stener?
Avatar billede fbb Nybegynder
15. februar 2002 - 05:17 #194
numse dans.. ehm, tror jeg smutter i seng.. skal jo også op i morgen...
Avatar billede fbb Nybegynder
15. februar 2002 - 21:07 #195
Arg, ikke flere der vil skrive her? Sig da ikke jeg skal sige her og stene alene??
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
15. februar 2002 - 22:23 #196
som sagt.. hop på irc der sidder der en masse og stener :)
Avatar billede fbb Nybegynder
15. februar 2002 - 23:07 #197
ja. men jeg stener der da jeg skal ha det her indlæg op på 1100 indlæg :)
Avatar billede fbb Nybegynder
16. februar 2002 - 01:06 #198
Go'aften.. nogle med i dag? eller er alle i byen?
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
16. februar 2002 - 01:33 #199
hm.. alle sider på irc...
Avatar billede fbb Nybegynder
16. februar 2002 - 02:39 #200
Arg... det er jo stener at sidde her alene.. tror popcorn er taget på ferie han er ikke på icq'en mer *G*

eller også stener han over i et hjørne af hans stue.. kan jo tænkes! *G*
Avatar billede backside Nybegynder
18. februar 2002 - 00:33 #201
fbb>> Jeg har også undret mig over at pinky ikke har været på icq længe.
Hvad mon han laver???
Avatar billede fbb Nybegynder
18. februar 2002 - 00:50 #202
ved ikke.. mon han er gået kold i sin egen kåger!?
Avatar billede fbb Nybegynder
18. februar 2002 - 00:51 #203
(godt at se det ikke kun er mig der skriver lige her)
Avatar billede backside Nybegynder
18. februar 2002 - 01:05 #204
Hvis du keder dig kan du jo smutte forbi den her: http://www.eksperten.dk/spm/40943
"That´s a daaaaamn long motherf*****"
hehe
Avatar billede qzar Nybegynder
18. februar 2002 - 01:16 #205
Jeg "kedder" mig ikke...Jeg keder mig (dis dis dis)

-Jonas
Avatar billede danscape Nybegynder
18. februar 2002 - 01:26 #206
,
Avatar billede otis Nybegynder
18. februar 2002 - 01:31 #207
kvæikenet #o-piz :D haha der sidder 20 stks af mine fans :P
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
18. februar 2002 - 01:34 #208
eller #exp.dk
ekspertens uofficielle irc kanal.
Avatar billede angelfire Nybegynder
18. februar 2002 - 09:40 #209
her er en SYG side www.bananpoul.dk
Avatar billede initializing Nybegynder
18. februar 2002 - 15:13 #210
Det her kan man da  kalde gruppen uden liv eller hva'? =)

Top 3:
1. Fbb /Pga. hans lange historie som kun Dansk lærer gider at sidde og skrive og pga. at han har skrevet ca. 1/3 af alt der står her i dette spm.
2. phunkypopcorn  /Han sidder vist også og keder sig... (Han er en wannabe "fbb")
3. metal_hansen /Han er lidt af det samme som "phunkypopcorn", også en "fbb" wannabe.

=)
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
18. februar 2002 - 15:28 #211
hehe!
mon jeg også kvalificerer mig?

<<#exp.dk>>
<<ekspertens uofficielle irc kanal>>
Avatar billede fbb Nybegynder
18. februar 2002 - 17:17 #212
danscape vuuhhuu sådan et , :) Respekt til dig!

initializing; Dansk lærer *G* er 15 år.. og skole.. AD!
og jaa, jeg keder mig alt for vildt.. har du set vores super side??

vil sige dex:dexter skal næsten også med på lister *hæhæ*
Avatar billede fbb Nybegynder
18. februar 2002 - 17:22 #213
(vi har rundet de 210 indlæg!)
Avatar billede metal_hansen Nybegynder
18. februar 2002 - 18:17 #214
init >> hehe - tak for topplaceringen :0))

bare det at jeg følger med i det indlæg her stadigvæk siger jo en del... *G*
Avatar billede fbb Nybegynder
18. februar 2002 - 20:02 #215
hæhæ.. tror jeg er supermand i det her spm :) *G*

Hvem kan? Eksperter uden liv kan -> www.FrederikBB.dk/eksperten
Avatar billede backside Nybegynder
18. februar 2002 - 20:49 #216
fbb>> Jeg har lige hørt fra pinky, han er lige offline et stykke tid.
Så slet bare mailen til "Forsvundne Danskere", han er ikke forsvundet mere.  *G*

Og forøvrigt er der sku langt endnu hvis rekorden skal ovregåes ang. indlæg.
Den er på 1042 indlæg. spm #40943
Avatar billede fbb Nybegynder
18. februar 2002 - 22:06 #217
hehe, ja men det næsten kun  mig der skriver her...

ringer lige til rejse holdet og siger de ikke skal lede efter pinky mer *G*
Avatar billede fbb Nybegynder
19. februar 2002 - 22:15 #218
BullerBasse!
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
19. februar 2002 - 22:17 #219
*lool* du skriver bare hver aften i håb om der er nogen der vil skrive :)

/dex2k

<<#exp.dk>>
<<ekspertens uofficielle irc kanal>>
Avatar billede fbb Nybegynder
20. februar 2002 - 01:06 #220
Ja, et eller andet skal jeg jo lave.. *G* og du stener for vildt på icq (10 min om at svare) ellers stener du for vildt på irc (et gæt)
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
20. februar 2002 - 01:45 #221
jeg sidder og programmerer :) og er på irc... kontakt mig der hvis du vil noget :)
Avatar billede fbb Nybegynder
20. februar 2002 - 01:48 #222
programmer der også lidt.. men har lige et spm du skal kigge på (spm er oppet på eksperten hehe kan bare ikke lige huske url. men skriver den lige til dig over icq'en!
Avatar billede fbb Nybegynder
20. februar 2002 - 01:49 #223
Avatar billede Slettet bruger
20. februar 2002 - 01:53 #224
Hej godtfolk!

JEG LEVER!!!!!!!!!!!
Men er midlertidigt fraværende på eksperten, men har lige lånt en putter ude ved backside et kort stykke tid.

Grunden til mit fravær er at jeg er havnet i uheldige omstændigheder (jeg er blevet gravid)
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
20. februar 2002 - 01:56 #225
kilde fotx: Køn: Mand

jeg tror sq på det er uheldigt :)
Avatar billede Slettet bruger
20. februar 2002 - 01:59 #226
ja okay det var måske lidt løgn - men det er sq så kedeligt at fortælle at jeg er blevet hjemløs ikk :)
Så jeg holder bare lige fast i min lille historie om at jeg er blevet gravid.
(blev voldtaget af en 4 cm høj prostitueret hund ved navn gyda, så jeg skal ha killinger)
Avatar billede fbb Nybegynder
20. februar 2002 - 02:00 #227
Velkomme tilbage...

(vidste godt det med du var gravid) Der kig lidt rygter :(
Sådan er det jo her i den lille verden!!
Avatar billede backside Nybegynder
20. februar 2002 - 02:00 #228
Jeg tror jeg skal holde øje med katten i nat.  hehe
Avatar billede fbb Nybegynder
20. februar 2002 - 02:03 #229
Bare rolig har lukket mine 38 ½ hamster ud i nat så der er ikke noget at være bange for!
Avatar billede Slettet bruger
20. februar 2002 - 02:05 #230
takker fbb
Avatar billede fbb Nybegynder
20. februar 2002 - 02:07 #231
Så lidt.. vi kan jo ikke ha der går 4 cm høje hunde rund og vildtager små drenge om natten... gåår jo ikke.. min små hamster på ca 20 cm skal squ noget holde den store hunde hennen!
Avatar billede Slettet bruger
20. februar 2002 - 02:10 #232
nå men i har jo ikke sagt meget siden sidst jeg var her
Avatar billede fbb Nybegynder
20. februar 2002 - 02:11 #233
Det er jo klart ingen at snakke med... kun mig der er her jo! :(
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
20. februar 2002 - 02:14 #234
*host*#exp.dk*host*
Avatar billede fbb Nybegynder
20. februar 2002 - 02:16 #235
dex, dig og dit irc.. det er eksperter uden liv... dem der holder til.. ikk irc'er uden liv *G* (skal tages om en JOKE(R)-1+2-1 = -1)
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
20. februar 2002 - 02:19 #236
hehe jeg får bare ondt af dig når du sidder og skriver til/med dig selv hele natten igennem
Avatar billede fbb Nybegynder
20. februar 2002 - 02:21 #237
*G*.. det er da også meget hyggeligt *G* men for altid det svar man vil *G*
Avatar billede Slettet bruger
20. februar 2002 - 02:51 #238
fbb: havde jo nærmest gættet at du var lidt skizo ;)

gaaaaaaaaaaaaaab............
Avatar billede fbb Nybegynder
20. februar 2002 - 02:52 #239
Hopper i seng.. skal op om 3 timer og i skole :(((
Avatar billede Slettet bruger
20. februar 2002 - 02:53 #240
svagpisser
Avatar billede backside Nybegynder
20. februar 2002 - 02:55 #241
.....ja
Helt enig.
Avatar billede fbb Nybegynder
20. februar 2002 - 20:40 #242
Undskyld... Snøft snøft.. men jeg var ikke i skole *SS*
Avatar billede backside Nybegynder
20. februar 2002 - 20:45 #243
Ok, _SÅ_ er jeg enig i pinky´s sidste indlæg.;)
(Som forøvrigt er i byen med gyda, og derfor ikke kommer på i dag)
Avatar billede fbb Nybegynder
21. februar 2002 - 14:25 #244
ok... jeg er syg.. så skriver ikke så meget her inde i dag :(
Avatar billede tower-news Nybegynder
26. februar 2002 - 04:23 #245
Keder i her eller hvad? (FED site i har)
Avatar billede metal_hansen Nybegynder
26. februar 2002 - 07:30 #246
Hvaaaaaa.......... er I gået døde i den side her, eller hvad?? jeg troede lige I var hårde ;0))
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
26. februar 2002 - 13:35 #247
der er jo nogen af os der skal møde på arbejde samme tid som du skrev det der....  :(
og så sidder vi på #exp.dk på quakenet(skod server) i stedet
Avatar billede Slettet bruger
17. marts 2002 - 10:17 #248
stilhed ;)
Avatar billede metal_hansen Nybegynder
19. marts 2002 - 09:43 #249
hehehe still life
Avatar billede backside Nybegynder
19. marts 2002 - 09:47 #250
Det er da altid noget at denne her er blevet lukket.
www.eksperten.dk/spm/40943 er ikke lukket endnu og bliver det nok aldrig.
Men antallet af indlæg bliver nok svær at slå.  ;)
Avatar billede Slettet bruger
05. maj 2002 - 16:45 #251
hehe...... kom lige i tanke om den igen :)

nå - jeg vil kode videre på mit alternativ til eksperter uden liv (eller også vil jeg faktisk gøre som der står i overskriften, nemlig gå i seng)
Avatar billede jamella Nybegynder
07. maj 2002 - 23:58 #252
skal vi lave noget debat her inde så vi kan få indlæg højre op
Avatar billede Slettet bruger
08. maj 2002 - 00:04 #253
http://www.eksperten.dk/spm/45 var det ældste ikke lukkede spørgsmål jeg kunne finde *G*
Avatar billede rasmus_h Nybegynder
18. maj 2002 - 10:05 #254
:)
Avatar billede 93a12 Nybegynder
01. september 2002 - 21:48 #255
http://www.eksperten.dk/spm/4 det ældste jeg kunne finde
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester