I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
<ole> Kan du ikke bare bruge <IFRAME> og <ILAYER> inden i hinanden - så vi alle kan læse det ;-) Ehhh...Check lige, om NS stadig understøtter <ILAYER> i version 6...!?! /Vh </bole>
helt ærligt... jeg kan ikke fordrage NS...hver gang man laver noget rigtigt godt (som er understøttet i iE), så kommer alle NS-brugerne og klager, fordi de ikke kan finde ud af, at dl'e iE (DET ER FORRESTEN GRATIS!!!!!!!) fat det NS-bruger!
ghostface >> som oftest brokker NS-brugerne sig, fordi de såkaldte programmører ikke magter at lave X-browser programmering...det samme gælder tit X-platform. Det er helt korrekt, man ikke behøver at være synderlig god til HTML- eller JavaScript-syntaks, for at få tingene til at virke i IE. Det er ikke NS' skyld, den holder sig i større grad til den korrekte syntaks! Bevares, der er mange ting, der ikke fungerer i NS, men ofte er det fordi, det er forkert kodet. Er du i tvivl, så check rundt på Eksperten. Der er masser af eksempler! /Vh
Iøvrigt er det uinteressant, hvad vi programmører har af yndlings- og hade-browsere. Det er vores opgave at sørge for ALLE kan se vores resultater! Der er forresten masser af gratis tutorials om X-browser programmering...fat det 'såkaldte programmør'!!!
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.