eromaster: Okay, men så må du jo lade være med at få svar. Du spørger hvad det ville koste en prof at lave, og jeg fortæller dig at jeg synes ikke det er særlig fedt, så derfor en 400 kroner... Det er jo totalt tomt, og popup - ikke smart.... MIN MENING!!! Og hvad mener du med mærkelige unger?? Du må da forvente lidt kritik...
eromaster >> Det er et ekstrem enkelt design. Og videre brugervenligt er det jo heller ikke. Personlig ville jeg ikke have lyst til at aflevere det til en kunde, men hvis jeg skulle ville prisen vel ligge omkring 1500.
Nu får jeg sq lyst til at provokere lidt. Hvad svarer I på, der bliver spurgt om hvad en pro webdesigner vil tage for en sådanne løsning! jonas- siger højest Kr. 400, det fortæller alt om ham! og hans manglende moms betalinger og han kan sikkert hellere finde sine licencer på sit udviklings software. tommyf siger omkring Kr. 1500, han hører vist også til samme gruppe som jonas-. nonick siger at: Webdesignere tager alt for meget for det, og samtidigt viser han en web-site (i en test folder, men der åbenbart så meget færdig at den ER lavet for et eller andet 10.000) hvor grafikkeren helt sikkert er taget på ferie, den mangler tekster osv. Men nonick har sq ret i dette tilfælde. Webdesignere tager alt for meget, når man aflevere et så danne stykke arbejde. Alle andre vil lidt mere i Kr. og øre, og det lyder også mere rimeligt.
Jeg synte det ville være lidt sjovere, hvis spørgsmålet lød på hvor mange timer vil det tage for at udarbejde en sådanne web-site. Her tænker jeg på alt lige fra opstartsmøde med kunden + løbende kunde kontakt, idé, design og udvikling.
Dette spørgsmål kommer gang på gang og det er vel også fair nok, men jeg tror efterhånden at man må tage for givet, at der er nogle mærkelige unger. Der også får lyst til at svare på sådanne spørgsmål og derfor bliver spørgsmålet måske lidt overflødigt.
"Dette spørgsmål kommer gang på gang og det er vel også fair nok, men jeg tror efterhånden at man må tage for givet, at der er nogle mærkelige unger. Der også får lyst til at svare på sådanne spørgsmål og derfor bliver spørgsmålet måske lidt overflødigt."
jonas- :>Jeg er nok færdig med at provokere og færdig med at svare på disse her spørgsmål.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.