I dette særtema om aspekter af AI ser vi på skiftet fra sprogmodeller til AI-agenter, og hvordan virksomheder kan navigere i spændet mellem teknologisk hastighed og behovet for menneskelig kontrol.
NB: Det der egentligt sker er at du lader din computer "sove" (fryse om du vil!) i 2 sekunder og dernæst skal programmet vise din showmessage! Men hvorfor vil du egentligt ikke benytte Ttimer?
Jeg kan altså ikke bruge den sleep til en skid. Min computer skal ikke på nogen måde "sove". Jeg skal kunne bruge programmet i de 2 sek. inden der kommer en showmessage();
Og jeg kan ikke bruge en TTimer, da der kommer en error når jeg bruger TTimer i en OCX-fil og kører den i HTML.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.