05. marts 2002 - 14:04Der er
44 kommentarer og 1 løsning
Baggrund/logo
Hej. Jeg står og mangler et slags logo (eller en baggrund). Lee har hjulpet mig nogle gange før, og resultatet er altid blevet superflot - men I andre må selvfølgelig også gerne komme med jeres bud! :-)
*Billedet skal være: højde 230px, bredde 160px
*Det skal være en mørkerød farve som fader ud til højre og bli'r hvid. Oven på billedet skal der være så'n et slags gitter, eller hva' man kalder det ;-)
I lang tid har samarbejdsbranchen fokuseret på at forbedre enhedsfunktioner – bedre kameraer, klarere lyd og smartere software. Men den virkelige forvandling handler ikke om funktioner.
ja, det med at den fader er ok - men gitteret skal ikke være så tydeligt, lav det måske i en svag lysegrå farve og du må også gerne lade gitteret fade ud, sammen med resten.
det skal være over det hele *kunne heller ikke forstå at du blev ved med at lave det i toppen* du må gerne få gitteret til at fade længere ud til højre end det røde
for det er nemlig svært at se at der overhovedet er noget gitter ude til højre - men det skal se'følgelig heller ikke være sådan som dine første udkast ;-)
>>cdc gider du ikke at lave tilsvarende billede i blåt, og med "fade-ningen" vendt omvendt (mod venstre)? og så lave det blå billede ca. halvt så bredt som det røde?
Så er pointene givet! 1000 tak til jer begge! Jeg havde faktisk lyst til også at give nonick nogle point, for det arbejde han har lavet. Jeg håber du vil hjælpe mig igen en anden gang - det er helt sikkert nødvendigt! ;-)
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.