Avatar billede zero-hero Nybegynder
20. marts 2002 - 14:21 Der er 4 kommentarer

Auto log on!..

Jeg sidder hver gang jeg kommer ind på "min" computer efter min storebror så er alle vores FÆLLES chat prg. som msn messenger icq ect. jo lukket op med hans profil nu tænkte jeg på om d var mulig at lave et script eller lignende som jeg ved et(måske to) klik på kunne få til at logge ud fra hans profil og ind på min.. er det muligt.. og hvordan!?
HYGGE

\Zero-Hero
Avatar billede jakoba Nybegynder
20. marts 2002 - 14:30 #1
Bare brug hans logins og gør ham totalt til grin med lamer-kommentarer i diverse chatrum.

Så kan det være han lærer at logge sig ud når han er færdig. (Husk det også selv)

( bare vent til i får pige på og skal huske at slå sædet ned. Kan ligesågodt se at lære det med det samme. :-)

mvh JakobA
Avatar billede zero-hero Nybegynder
20. marts 2002 - 14:41 #2
jamen.. d gider jeg sQ da ikke... familien gør man ikke til grin!!.. og fordi en glemmer sin tegnebog et sted tar du vel heller ikke den og roder den i gennem vel!!! Du finder et kort med navn og ringer eller lever den ind til politiet!!!

\Zero-Hero
Avatar billede jakoba Nybegynder
20. marts 2002 - 15:28 #3
Helt enig. (men hvorfor kun familien?)

Pointen er at det egentlige problem er at han glemmer at logge ud. Det burde han huske.

mvh JakobA
Avatar billede zero-hero Nybegynder
20. marts 2002 - 15:49 #4
ja ved d... men så længe den står her hjemme og det kun er os der bruger den ja så er d da et fedt.. Du har ret i ikke kun familien.. almindlig respekt for sine medmennesker synes det er det vi mangler her i danmark.. !! ;>
men du ikke en ide til mit spørgsmål??!
HYGGE

\Zero-Hero
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Kurser inden for grundlæggende programmering

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester

Seneste spørgsmål Seneste aktivitet
I går 21:00 Libre Office Impress Af Frank i Andre styresystemer
I går 11:47 VB script Af Jenshentze i Word
I går 11:21 Popup ved opstart Af mort1 i Windows
04/0918:50 Slet lokal konto Af ErikHg i Windows
04/0916:05 Ændre tal i en celle Af xvid i Excel