30. marts 2002 - 21:30Der er
13 kommentarer og 1 løsning
Problemer med at sende post
Jeg ar to spørgsmål:
1. Jeg har lige fået ADSL i stedet for modem. Nu kan jeg pludselig ikke længere SENDE mails, men dog godt MODTAGE dem. Jeg ar prøvet mange forskellige adresser, så det må være hos mig, at der er noget galt. Outlook skriver, når jeg forsøger at sende:
Meddelelsen kunne ikke sendes, fordi en af modtagerne blev afvist af serveren. Den afviste e-mail-adresse var 'gyldendals-bogklub@gyldendal.dk'. Emne 'Opsigelse af abb.', Konto: 'mail.worldonline.dk', Server: 'smtp.worldonline.dk', Protokol: SMTP, Svar fra server: '553 relaying denied (#5.7.1)', Port: 25, Sikker (SSL): Nej, Serverfejl: 553, Fejlnummer: 0x800CCC79
2. Jeg er efterhånden træt af meddelelsen: "Standardklienten til post er ikke installeret korrekt...", når jeg klikker på en mailadresse på en webside. Hvordan installerer jeg denne standardlient rigtigt?
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
dazul >> Ok tak for points. Er dog ikke sikker på hvor lang tid du vil beholde din mail hos WOL.
Men hvis du er træt af at skifte mail hele tiden så regitrere et domæne, og så bruger den mail. Ellers brug en af de mange Gratis mail klienter, www.nameplanet.dk ex.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.