Manuelle og semi-automatiske strategier for identitetsstyring virker - lige indtil nogen beder om dokumentation. For at undgå denne fare har DKTV taget kontrol over sin identitets- og adgangsstrategi.
Og din afstemning virker ikke ordentligt.. Den bruger tilsyneladende cookies fra en ældre afstemning. Den skriver at jeg allerede har stem.. Men det passer desværre ikke.. Der er kun 2 der har stemt ind til videre.. Få fikset den.. Der er da irreterende at den skriver at man allerede har stemt, når man ikke har..
Det med krydset syntes jeg ikek behøver at være rødt.. Det er nok at der er et kryds.. Windows' krydser i alle deres programmer er da sorte.. Hvis man ikke lige har lavet et andet skrivebordstema.. (Jeg ved at de er røde i XP!)
Og så linker du til dine egne konkurrenter.. (Jeg tænker på Quick-linket til Rolator.dk..) Så kunne man godt forstille sig at det bare var en kopi af den.. (Jeg har ikke beskyldt dig for noget.. Bare hvad man lige tænker aller først..)
MEN, irriterende at du bruger fullscreen - MEGET irriterende. Endvidere kan jeg kun lige skimte rullepanelet ude til højre og det er ikke muligt at se bunden af din tekst.
musicchart.dk >> gallerierne kommer og og kører inden længe, så bare kig forbi igen!
nicklasb >> Det med at afstemningen gemmer en gammel cookie ved jeg godt, men jeg kan sgu ikke finde ud af at få den slettet. Jeg ved ikke lige hvor den gemmer sig! Det er ret irriterende!
stigc-> hvis du læser på forsiden, kan du se at han har optimeret siden til en opløsning på 1024 x 768. Den kører ikke i fullscreen.. Det er bare et nyt vindue uden menubar, statusbar mm.. Lige som på min egen side..
Det er et fullscreens vindue, det kører ned over min processlininen i bunden. Der er godt nok sat en højde og bredde på. Husk at stadigvæk mange kører 800*600.
Det er IKKE et fullscreen vindue.. Et fullscreenvindue fylder 100 % af skærmen, uanset opløsningen.. På hans side er der sat en højde og en bredde.. Så kommer det bare til at ligne et fullscreensite hvis man har sat skærmen til en mindre opløsning.. Men der står ingen steder i hans kode at den skal fylde 100 % af skærmen..
Hvad med denne side: www.bornstein.dk Den er sat til 650*400. Men den er heller IKKE sat til fullscreen..
det kaldes et fullscreens vindue, dermed mister man rammerne. At du ændre på højde og bredde betyder stadigvæk at der er orpettet med: window.open("","","fullscreen=1")
oki.. Men den er da god nok hvis man bare følger det han har skrevet på forsiden.. Jeg er helt enig med dig i at det helst skal virke til lave opløsninger.. Men hvis man skal lave noget der er virkelig godt, bliver det altså snart ikke for mindre end de 1024*768.. Det samme med spil.. Hvis de skal udvikles ryger de gamle computere også fra..
pesa >> Det er fordi jeg ikke lige har fået lavet resten endnu, men bare rolig, de kommer..
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.