30. maj 2002 - 11:26Der er
5 kommentarer og 2 løsninger
Absolute layout ?
Hey,
Jeg har valgt at bruge AbsoluteLayout i Forte for java. Problemmet jeg har er når jeg prøver at se appletten i IE. Jeg får afvide at den ikke kan finde :
org.netbeans.lib.awtextra.AbsoluteLayout
Hvordan kommer jeg udenom dette? Hvordan løser jeg det?
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
du kan pakke jar filen med AbsoluteLayout ud og kopiere de klasser du skal bruge over i dit projekt. Det er dog ikke noget jeg vil anbefale. Brug hellere et layout som tilhører jdk'en eller distribuer den jar fil som indeholder AbsoluteLayout.
mange tak... fandt source koden som jo var vedlagt, kompilerede dem og lavde med.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.