10. juni 2002 - 22:26Der er
2 kommentarer og 1 løsning
Langsom Outlook Express 6 på XP Professional
Problemet er opstået efter at have flyttet mails fra andet express fra DK til UK version. Jeg har desuden oprettet brugeren som poweruser. Express er stadigt meget langsom i opstart, men også før menuerne er helt loaded er alt passivt. Det er en hurtig maskine og der er ikke problemer på egen profil. Jeg har prøvet at komprimere alle mapper selv om der ikke er mere end 60 mails i indbakken. Har du nogle foreslag, til hvad dette kan skyldes og hvad jeg evt. kan gøre?
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
Det er version 6.0 som er defaul på system win XP pro. Problemet ligger i (tror jeg) noget med profilerne på maskinen. PÅ min profil kører alt normalt, men på hendes er express meget langsomt, som beskrevet ovenover. Alt andet er ok på hendes profil, det er kun Express som er meget langsom i opstart, især før menuerne er helt loaded, her er alle ikoner passive. ?
nå, det var en reformationsprocedurederskulletil...
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.