03. juli 2002 - 11:40Der er
10 kommentarer og 1 løsning
Outlook.pst
Jeg bruger Microsoft Outlook som mail program (pop3). Bl.a. når jeg vil slette mails kommer den med en meddelse om at der er fejl i filen outlook.pst. Jeg har prøvet at gøre repareringsværktøjet og afinstallere og installeret igen, uden noget held.
Når programmer tjekker om der er kommet nye mail, får den et input for min antivirus går igang, men der kommer ingen mail, selvom der er nye mails.
Er der nogen der har et forslag til hvordan jeg kan få det til at virke? (er villig til at give flere point)
Da du afinstallerede og genistallerede tjekkede du så manuelt om outlook.pst filen rent faktisk var fjernet eller er der en chanche for at det er den samme (ødelagte) du har fat i efter geninstallationen?
Du skal åbne outlook-funktioner-konti-egenskaber-servere, der skal du kontrollere, om du har de rigtige pop3 f.eks afhængig af, hvad udbyder, du bruger.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.