Avatar billede anykey Nybegynder
14. august 2002 - 19:53 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

TI-83 Plus Silver Edition

Hejsa - Jeg står og mangler en emulator/compiler til windåse for TI Basic sproget - Jeg har fundet VTI, men jeg skal bruge min ROM fra lommeregneren, når jeg prøver at hente den med VTI-programmet, så fryser min lommeregner bare! Jeg har også prøvet at hente rom'en med andre programmer som romdump 1 og 2, men der vil programmerne slet ikke ekskveres på lommeregneren! Der må være andre, som heller ikke gider sidde og kode på de skod knapper! Så får jeg fat i min ROM på min TI 83 Plus Silver Edition ?
Avatar billede anykey Nybegynder
14. august 2002 - 19:55 #1
"Så hvor..." even
;)
Avatar billede johnstigers Seniormester
14. august 2002 - 19:55 #2
Hvad har en lommeregner at gøre med Visual Basic?
Avatar billede anykey Nybegynder
14. august 2002 - 19:55 #3
damn ? hvordan er det havnet i den her kategori ?
Avatar billede anykey Nybegynder
14. august 2002 - 19:56 #4
det her giver jo ingen mening..
Avatar billede anykey Nybegynder
14. august 2002 - 19:57 #5
bah.. jeg smed den under hardware-elektronik.. og så havner den her.. måske jeg var lidt for hurtig.. prøver lige igen..
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Kurser inden for grundlæggende programmering

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester