Avatar billede friiser Nybegynder
30. september 2000 - 18:26 Der er 6 kommentarer og
1 løsning

Flash actions.....

Hej Folks

Jeg har fundet denne side hvor man kan hente actions ned til photoshop, og derfor tænkte jeg at der muligvis også var et genie der har lavet en side på samme måde men bare med Flash.. Kan i komme med nogle kreative bud :)
Avatar billede friiser Nybegynder
30. september 2000 - 18:27 #1
Wopa.. manglede vist lige siden...

http://www.actionxchange.com/
Avatar billede nikolajdu Nybegynder
01. oktober 2000 - 00:09 #2
lytter med her...
Avatar billede gotcha Nybegynder
01. oktober 2000 - 14:11 #3
Nej, det er der desværre ikke på nuværende tidspunkt :o( Problemet ligger i, at disse actions skal kunne forstås af Flash Player (som hentes fra http://www.flash.com ), der viser selve indholdet af din fil. Hvis disse actions ikke kan forstås, så virker det simpelthen ikke. Beklager :o(
Avatar billede friiser Nybegynder
01. oktober 2000 - 14:40 #4

Jeg ved at på denne side http://www.flaxfx.com/ findes der små programmer der hjælper en med flash... Er der andre steder på nettet ?
Avatar billede gotcha Nybegynder
01. oktober 2000 - 16:46 #5
Ja, der findes programmer, der kan hjælpe brugeren, men kun indenfor de rammer, som programmet tillader :o)
Avatar billede friiser Nybegynder
01. oktober 2000 - 18:54 #6

~gotcha~

Kender du til steder på nettet hvor jeg kan finde sådan :)
Avatar billede gotcha Nybegynder
02. oktober 2000 - 16:35 #7
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester