Avatar billede armena Nybegynder
12. november 2002 - 13:18 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

sådan at jeg kan..

Jeg har lavet nogle programmer i Delphi 6 PE, men jeg må jo ikke sælge programmerne da de er lavet i PE versinen.. Jeg har også Delphi 6 enterprise og jeg tænkte på hvis jeg nu compilede programmerne i Delphi 6 Enterprise så måtte jeg godt sælge dem.. Eller må jeg ik?? hvad skal jeg gøre for at jeg kan sælge dem??
Avatar billede mjohansen Nybegynder
12. november 2002 - 13:56 #1
Tjaeh, HVIS altså din Delphi 6 Enterprise er LOVLIG, og du iøvrigt ikke overtræder nogle copyrights, så ja.
Avatar billede hermandsen Juniormester
12. november 2002 - 14:22 #2
Spørg Borland! :)
Avatar billede armena Nybegynder
17. november 2002 - 11:38 #3
lukker!
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Kurser inden for grundlæggende programmering

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester