Avatar billede ratzaiy Nybegynder
16. november 2002 - 23:10 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

Undertekster til film falder bagud eller er for hurtig

Jeg har en undertekstfil til en film, men når jeg ser den i DivX subtitle displayer så kommer de for hurtigt frem, jeg har så prøvet at lege lidt under subtitle synchronisation, men jeg kan aldrig få det til at passe, det bliver altid enten for hurtigt eller langsomt, nogle gange kommer den rigtig i lille minuts tid, men så sakker den igen bagud eller kommer for hurtigt. Er der nogen der ved hvad jeg kan gøre ved det?
Avatar billede bentn Nybegynder
16. november 2002 - 23:13 #1
Har du prøvet, Time Adjuster?
Avatar billede ratzaiy Nybegynder
16. november 2002 - 23:22 #2
Nej hvad er det?
Avatar billede bentn Nybegynder
16. november 2002 - 23:27 #3
Et enkelt og hurtig måde at få teksterne til at passe.Guide her:
http://www.divxit.dk/artikler.php?artikel=37
Avatar billede ratzaiy Nybegynder
17. november 2002 - 00:01 #4
Tak for helpen det hjalp lidt på det :) Nu kan jeg i hverfald se filmen.
Avatar billede bentn Nybegynder
17. november 2002 - 00:10 #5
Lyder godt,-Takker for point :)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester