Hm.. jeg kan godt lide designet som sådan.. dog ikke farvevalget (men der er nok ikke to mennesker her, der har samme mening om hvad der er gode farver). Dog synes jeg at du måske skulle definere rammerne lidt højere? Det ser så underligt.. klemt ud..
mmm hvad har i af forslag til hvilke farver jeg skal bruger ellers (gerner rgb# kode) hvor synes i jeg skal gøre for at lave det mindre firkantet (runde forme=hvor)
claus larsen -nu har jeg ændret rulerne til en anden farve håber det er bedre
steffen hvilken version kører du med i min virker den udmærket ?
gauntlet- rammerne kommer automatisk når jeg for langt noget mere indhold på.
lenart - jeg synes at du skulle prøve at holde dig til 2 ( ( [ højst tre ] ) ) farver til baggrunde - og så finde en ekstra farve til ekstras - som f.eks. den orange linje du har lige over brødteksten. Der vil egentligt ikke være noget ivejen for at holde sig i de gråfarver - og så måske sætte den blå farve ind i den lille kasse hvor der står menu som det eneste
Der mangler sammenhæng - siden har for mange farver - og lidt grafik. Den er ganske kedelig, som den er nu.
Jeg ville holde farverne i samme tone. Jeg skal netop scrolle en cm. i 1024*768 - det er ikke pænt. Bannerpladsen foroven, ville jeg fjerne til fordel for et pænt logo/sidenavn
Bortset en del stavefejl, intetmenende indhold, + det ikke for flotte design er siden da ganske god....
- Simon
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.