For en god ordens skyld vil jeg lige oplyse andre brugere af eksperten om at debatten der har givet anledning til denne tråd kan følge her http://exp.dk/spm/300352.
For en ordens skyld vil jeg også lige bemærke, at det hele afsporede ved z42cool's bemærkning, jeg citerer: "Damn det ville rart hvis folk holdt sig til at svare på ting de ved noget om :-)" Så er tonen lagt. Vi kan alle sammen komme til at sige noget, der ikke er den ultimative sandhed, når vi efter bedste evne prøver at hjælpe hinanden. Det berettiger ikke til en tone som den fra z42cool. Derfor vil jeg dels efterlyse en større tolerance, dels venligt opfordre z42cool til at afstå fra point i spørgsmålet her.
boris>> Som du kan se dels af at jeg her har lagt en kommentar og ikke et svar og dels af den anden tråd, har jeg intet ønske om point. At du opfatter min tone som meget negativ må jo skyldes forskelle i vores sprogbrug. Jeg oplever ganske ofte på eksperten at det oftere handler om at komme først med et svar frem for at komme først med det rigtige svar. Jeg har intet imod at folk kommer med deres bedste bud, men ikke nødvendigvis formuleret som om at det ikke er til diskussion. Du citerer mig jo ganske korrekt og jeg må derfor gå ud fra at du har læst mit indlæg. Jeg hverken råber eller skriger, jeg konstaterer blot, ganske vidst med lidt ironi, at svaret var forkert. Hvis jeg virkeligt var sur, eller gerne ville svine nogen til, så ville jeg næppe anvende "glade" smileys!
ib-rene-cairo>> Nu har du jo desværre bestemt dig for at jeg er et dumt svin, men min kommentar i denne tråd var bestemt ikke ment som en kritik af dig. Jeg tænkte blot at det ville være rart for andre brugere at vide hvad hele misæren handlede om. Ved nærlæsning kan jeg dog godt se at jeg ikke bidrager med yderligere informationer og jeg undskylder så uendeligt mange gange at du følte dig personligt fornærmet!
z42cool>> Du er ikke blevet beskyldt for at være et dumt svin, blot venligt opfordret til at være mere tolerant, så der er plads til os alle her. Hvis det havde handlet om at komme først med et svar, ville det ikke have taget 10 minutter for ib-rene-cairo. Du rammer ved siden af. Måske mener du det ikke så slemt, men i så fald er du lidt uheldig med din måde at udtrykke dig på, også i din sidste replik, hvor DU undskylder, at En ANDEN BRUGER efter DIN udlægning føler til personligt fornærmet. (store bogstaver brugt i mangel af kursiv) Jeg er ikke sikker på, at der er andre end dig, der føler sig personligt fornærmet. Vi beder blot om lidt tolerance. Og nu er der vist snart sagt nok om den sag. Du må godt få det sidste ord.
for at tage udgangspunkt i spørgsmålet som jo hed "Point Retur" så vil jeg ikke have dem tilbage, da z42cool postede et link som udemærket besvarede mit spørgsmål, du kan give pointsne til z42cool eller beholde dem, og så skal jeg nok "betale ham"
LOL - Selvom vi ikke kan blive enige om tiltale form, kan vi så ikke i det mindste blive enige om at de fandens point er ligemeget? Luk nu bare det her spørgsmål!
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.