Avatar billede askeb Nybegynder
24. januar 2003 - 19:29 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

asp-serverkomponent

Hvordan programmerer jeg en asp-serverkomponent, som kan kaldes fra asp-kode?
Avatar billede askeb Nybegynder
24. januar 2003 - 19:34 #2
hvordan får jeg det så til at virke hos min udbyder?
Avatar billede niceday Nybegynder
24. januar 2003 - 19:38 #3
For at få det til at virke, skal din udbyder gå med til du får det installeret. Problemet er at komponenter kan være meget belastede for en server og desuden indeholde ødelæggende kode for udbyderen. Derfor vil mange udbydere ikke gå med til at du får komponenten installeret. Men kontakt din udbyder og hør nærmere - ellers sæt din egen webserver op i f.eks. Windows 2000, så kan du teste :-)
Avatar billede askeb Nybegynder
24. januar 2003 - 21:11 #4
Siger mange tak, niceday...
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester