I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
scriptet her over og resten af siden trække noget ud af "forfatter" også fra feltet "titel" hvor alle værdierne er separetet med ";" (semikolon)
Det scriptet skulle have gjort er at dele ved ";" og lave et link med den enkelte værdi, så jeg på siden: "bog.asp?titel=osv kan trækken præcis den værdi ud af tabellen "bog" som også har et felt "titel"
Hvor meget virker din kode? det er noget som hænger ikke sammen: strLink = "<a href='bog.asp?titel=" & rs("titel") & "'>" & strtitel & "</a>" du opretter en array også bruger du den ikke + at rs("titel") sættes i forskellige variabler
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.