17. februar 2003 - 19:48Der er
2 kommentarer og 1 løsning
Fastfryse objekt på webside !
Hej Allesammen
Jeg har brug for at fastfryse et objekt i Frontpage. Eks. hvis jeg laver websiden i skærmstørrelse 1024x768 og skifter til 800x600 har objektet flyttet sig på websiden. Dette objekt skal forblive det sted på siden, hvor det er indsat. Hvordan undgår jeg at indsatte objekter, flytter sig ved skift af skærmstørrelse?
Hos Computerworld it-jobbank er vi stolte af at fortsætte det gode partnerskab med folkene bag IT-DAY – efter vores mening Danmarks bedste karrieremesse for unge og erfarne it-kandidater.
Har løst problemet. Jeg lavede en ramme og placerede objektet deri, så blev den hvor den skulle være...puhaaa
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.