Avatar billede ms20 Nybegynder
03. marts 2003 - 16:39 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Afbrydelse af forbindelse til internet

Jeg hjælper somme tider nogle af mine venner med deres computer, men nu er jeg hos to stødt ind i et problem, som jeg ikke kan løse. Når de har været på internettet og afbryder ved at klikke på krydset øverst i højre hjørne plejer der at komme et vindue midt på skærmen, hvor der spørges om, man vil fortsætte eller afbryde forbindelsen - dette vindue kommer ikke mere, så man skal nu selv huske at afbryde nede i proceslinien,
Hvordan får man dette vindue til at komme frem igen? Styresystemerne er henholdsvis Windows ME og Windows XP Home.
Avatar billede geforce3 Praktikant
03. marts 2003 - 16:41 #1
startmenu - kontrolpanel - internetindstillinger - forbindelse - marker din forbindelse - indstillinger - avanceret - marker "afbryd forbindelsen, når den ikke længere er nødvendig"
Avatar billede ms20 Nybegynder
03. marts 2003 - 16:42 #2
Det har jeg Prøvet
Avatar billede ms20 Nybegynder
31. marts 2003 - 21:01 #3
luk
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester