Avatar billede ehlern Nybegynder
17. marts 2003 - 20:51 Der er 1 løsning

Video cd'er med PBC funktioner?

I manualen til min nye Sony DVD afspiller står der at den kan afspille video cd'er med PBC (Playback control).

Hvad er det for noget?
Avatar billede henninga Novice
18. marts 2003 - 23:32 #1
Det betyder at du kan vælge de forskellige scener på en menu på skærmen fra en Video-CD der er indspillet med scener. Det gælder for VCD version 2.0, som er standard på de fleste dvd-afspillere nu.
HenningA
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester