Avatar billede saruman Nybegynder
04. april 2003 - 09:37 Der er 4 kommentarer

Windows media player

Hej, jeg har et problem med at se mine filmer i Windows media player 9 , da jeg for et par dage siden kunde se alt der men lige pludsligt så siger den være gang når man åbner den at man har lavet en ulovlig handling og programet lukker ned , så kort og godt jeg kan ikke se filmer eller lytte til mp3 music om nogen har et godt forslag vil jeg være taknemmlig jeg ar prøvet med mange forskellige drivers og codec´s.
Jeg har også unistall og taget den tilbage igen i håbet om at dette så virkkede men Ack nope ingenting

Tak på forhånd Mvh Saruman/Hans
Avatar billede doodoo Novice
04. april 2003 - 09:42 #1
Anbefaler dig at bruge winamp 3 eller divx...
2 Programmer der kører alt for godt med film.. Der skal self stadig installeres codec...
Avatar billede svarrenabe Nybegynder
04. april 2003 - 10:09 #2
er det mediaplayer du har afinstaleret, eller dine codec's??
Avatar billede chalde Seniormester
04. april 2003 - 10:39 #3
hvis du har windows xp, så prøv og køre en sfc /scannow
gå op i start->kør> skriv "sfc /scannow"  uden ""
ha din xp cd klar, da den vil bruge den..
derefter prøv og installere wmp9 igen....
Avatar billede zyco Nybegynder
04. april 2003 - 15:26 #4
Prøv at afindstallere alle dine codec´s, og indstallere dem igen
Har været ude for et samme problem som dig
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester