Hvordan får man en bruger til at logge ud igen automatisk....
Jeg har en medlemsside hvor besøgende skal logge sig ind når de besøger den.Men da jeg også har en side liggende i den beskyttede mappe, som også er beskyttet, hvor medlemssiden ligger, kan de kun logge sig på når de har lukket browseren ned i nogele minutter.
Kan man gøre noget sådan at de når de forlader medlemssiden (den bestyttede) automatisk bliver logget af, så de kan gøre brug af deres brugernavn og pass til den anden beskyttede side.
Eller er der en nemmere måde at gøre sådan at de kan bruge pass og brugernavn 2 gange i samme område?
-Det er ikke nemt at forklare tydeligt LoL
Men, jeg har en beskyttet mappe, hvor brugeren har fået udleveret login til.
-Når de har logget sig på denne mappe/side, kan de gå til en medlemsliste som også er beskyttet. Men den siger ugyldigt brugernavn når de gør det, også selvom de bruger samme brugernavn og pass.
-selve registrerings siden til medlemslisten ligger udenfor den beskyttede medlemsside. Da jeg har problemer med at der under registreringen kan skrives til mysql basen i den beskyttede del.
- den side der indeholder resultatet af registreringen ligger i den beskyttede medlemsside.
jdo
