Avatar billede peedox Nybegynder
17. maj 2003 - 02:22 Der er 1 løsning

Toshiba Satellite 1800-712 CD-ROM død??

Jeg kan pludselig ikke få mit Combodrev til at læse nogle som helst CD´er, og det vil heller ikke brænde CD´er... Det lyder som om den forsøger at få CD´en op i omdrejninger ca. 10-15 gange, men ikke kan få den til at køre hurtigt nok. Hvad gør jeg???
Avatar billede random_act Nybegynder
17. maj 2003 - 06:03 #1
Hvis du vil rede drevet skal det renses. Det lydder meget til at øjet er beskidt. Men hvis jeg var dig ville jeg ikke bruge tiden eller pengene på at rense de drev. Combo drev har et rygte der ikke er godt. De skulle være meget inkompatible og meget kort levende.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester