Avatar billede pana Nybegynder
22. juni 2003 - 03:56 Der er 5 kommentarer og
1 løsning

Jeg vil åbne porte i D-LINK 604 router..

Hvordan åbner jeg porte i D-LINK 604 ?
Avatar billede halifax Nybegynder
22. juni 2003 - 05:09 #1
Avatar billede pana Nybegynder
22. juni 2003 - 21:20 #2
Ehm.. Jeg har en D-LINK DI-604 ... De 2 routere har ikke samme måde at ændre ting på..
Avatar billede amplificator Nybegynder
22. juni 2003 - 21:24 #3
Du kan stille spørgsmålet på www.hol.dk
Avatar billede kadann Nybegynder
23. juni 2003 - 09:12 #4
Du åbner din IE, skriver 192.168.0.1 - indtast dit brugernavn og adgangskode..

Tryk på fanebladet "Advanced" - sæt et flueben i "Enable", Indtast porten du vil åbne i "Service Ports", skriv IP-adressen på den maskine hvor porten skal pege på i "Service IP", sæt Schedule til "Always"..

Tryk Apply.. og så gør det ovenstående, hvis du skal åbne flere porte, eller tryk "Reboot", hvis du ikke har flere ændringer.

Det jeg har skrevet her, gælder for firmware 1.62b6 .. hvis du ikke har den firmware, kan du hente den her:

http://www.dlink.se/support/sdbdetails.asp?Id=58
Avatar billede pana Nybegynder
23. juni 2003 - 15:54 #5
Avatar billede pana Nybegynder
23. juni 2003 - 15:54 #6
Hovsa :)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester