Avatar billede kasperbws Nybegynder
16. juli 2003 - 18:26 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Alle mails væk!

Hejsa Eksperter

Jeg har lige sorteret alle mails i min delete-mappe i outlook og havde så gemt dem jeg, tjaa... jeg ville gemme... Jeg har så oprettet en ny mappe som jeg vil overfører dem allesammen til, og jeg markere alle mailene, højreklikker og vælger "overfør til mappe"... men af en eller anden årsag kommer den dialogboks til overførsel af mails ikke frem, men i stedet sker der et eller andet med at den laver en "ny mail" og vedhæfter alle mailene i den. Jeg lukker bare "mailen" ned, og vil prøve igen, men jeg ser så at alle mailene er slettet fra min delete-mappe... Jeg prøvede at se om jeg kan have kommet til at trykke på noget forkert i menuen da jeg højreklikkede men kan ikke lige finde ud af hvad jeg er kommet til at trykke på. Jew håber nogen af Jer ved om mailene ligger et eller andet sted, og jeg jeg måske kan genskabe dem? Der er nogle af mailene som er rimelig vigtige, og det fandme irriterende hvis de bare er lost.

Hilsen
Kasper
Avatar billede aovergaard Nybegynder
16. juli 2003 - 19:51 #1
Avatar billede kasperbws Nybegynder
16. juli 2003 - 20:22 #2
ok, jeg har prøvet at importere den fil, hvis det er det du hentyder til...
Avatar billede aovergaard Nybegynder
15. juli 2008 - 20:10 #3
Hold da helt op, takker for point. Du skulle have ventet til i morgen, for så var det præcis 5 år siden spørgsmålet blev besvaret ;-)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester

Seneste spørgsmål Seneste aktivitet
I dag 10:21 Ny printer, men hvilken Af mort1 i Printere
I går 19:41 USB på Linux Af Uvanga i Linux
12/0818:26 Hvilken type mus Af mort1 i PC
11/0813:21 ms Forms Af leahcim i Andet software
10/0821:30 Blokeret på Snapchat? Af LineP i Chat & Messaging