Jeg har en side der har en repeater som der har en slet knap og noget data. Via Repeaterens ItemCommand Event fanger jeg at der er trykket på knappen.
Problemet er så at jeg bliver nød til at kalde databind på repeateren for at få knappens event, og at knappen fjerner et element fra det er er blevet databound.
Så det jeg har brug for at at clear min databind efter jeg har fanget eventet? Eller er der en anden løsning?
Øhm jeg er ikke helt sikker på hvad du mener, men kan du ikke styre om du vil kalde DataBind, ved at tjekke på om du har en postback? fx. if(Page.IsPostBack()) { DataBind(); }
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.