Avatar billede annpro Nybegynder
27. oktober 2003 - 13:46 Der er 1 kommentar og
1 løsning

window open med id?

<body onLoad="window.open('https://betaling.wannafind.dk/proxy/p.php/http://annpro.dk/shop/cardpay.asp')">

Mit script ser sådan her ud, og det virker fint, men det her er ikke lige min stærke side, og jeg skal lige have påført et session id til linket mit session id hedder session("custid2") dvs at linket jo i den sidste ende skal komme til at se sådan ud

http://www.link.dk/side.asp?id=session("custid2")
Avatar billede Spotgun Seniormester
27. oktober 2003 - 13:55 #1
<body onLoad="window.open('https://betaling.wannafind.dk/proxy/p.php/http://annpro.dk/shop/cardpay.asp?id=<%= session("custid2") %>')">

Prøv og se om det her virker
Avatar billede annpro Nybegynder
27. oktober 2003 - 15:51 #2
takker det virkede
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Kurser inden for grundlæggende programmering

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester