Avatar billede kirkeby Nybegynder
10. november 2003 - 10:27 Der er 1 løsning

oprette menu på DVD

Hej !  Jeg ville høre om nogen ved hvilket program man skal bruge til at lave menuer på DVDér, kan se de bruger et program inde på : http://www.cvp.dk/dvdmenu.htm som man dog ikke kan se hvad hedder :(  nogle der ved det ? =)

Mvh Jesper
Avatar billede bleze Nybegynder
10. november 2003 - 13:21 #1
Kender ikke lige det program, men alle DVD authoring programmer kan da lave menuer...  Hvis du vil have mest kontrol så hedder det Scenarist.. Hvis du vil have noget let, så hedder det Pinncale Studio 8

mere info http://www.doom9.net
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester