15. januar 2001 - 10:30Der er
20 kommentarer og 1 løsning
Lav IE std. browser efter NS inst.
Jeg har lige haft installeret NS 2.02, 4.7 og 6.0 men 2.02 har \"overtaget\" alle mine .HTM/.HTML filer og selvom jeg har sat IE til at checke om den er std. browser ved opstart gør den det ikke .. hvordan faen får jeg IE til at være std. browser igen ? (Outlook prøver også at starte netscape.exe ved klik på links i mails)
I lang tid har samarbejdsbranchen fokuseret på at forbedre enhedsfunktioner – bedre kameraer, klarere lyd og smartere software. Men den virkelige forvandling handler ikke om funktioner.
eagleeye ... nææ .. prøver lige .. men IE har ikke spurgt mig om den skal være default browser, selvom jeg har sagt den skal spørge ... men jeg prøver da lige ..
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.