Avatar billede nbr Nybegynder
31. januar 2004 - 22:58 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Status for trådløst netværk

Jeg har forbrugsafregnet bredbånd hos TDC. Jeg har hidtil kørt med "almindelig kabel-forbindelse" og har under "Status for netværk" kunne følge med i, hvor mange Mb jeg har sendt/modtaget.

Nu har jeg d.d. installeret trådløst netværk (Linksys) og det virker upåklageligt. Men når jeg vil tjekke status for mit forbrug viser den nu "pakker" i stedet for "Mb".

Jeg vil gerne stadig kunne følge mit forbrug af Mb, da jeg jo som nævnt tidligere har forbrugsafregnet bredbånd.

Har I nogle "fif" til hvordan jeg omsætter "pakker" til "Mb"????

Håber at det er forståeligt - jeg har ikke så meget forstand på det...............

Vh. Nicolaj
Avatar billede kenp Novice
31. januar 2004 - 23:11 #1
og der må jeg bedrøve dig! det kan du desværre ikke lave om på!

men du kan få nogle programmer som kan tælle det op for dig! men den vil jo tælle al trafik også bare det som ikke gå ud på nettet f.eks. www.dumeter.com www.statbar.nl
Avatar billede gill_bates Nybegynder
02. februar 2004 - 21:02 #2
Du kan følge dit forbrug på tdc.dk/selvbetjening.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester