Avatar billede jakobsen Nybegynder
20. februar 2004 - 10:10 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

backup af emailadresser fra død pc

hej

jeg har en hd jeg ikke kan start op, dog kan jeg se filerne på en anden pc, og vil derfor gern ha taget backup af outlook express emailadresser jeg har derpå, hvilken fil skal jeg fiske i for at finde dem?
Avatar billede peet-49 Novice
20. februar 2004 - 10:15 #1
åben adressekartotek-under filer-eksporter WAB
Avatar billede aovergaard Nybegynder
20. februar 2004 - 10:15 #2
Du skal finde alle dine *.dbx filer samt dine .wab filer hvis du vil have dine adressekartotek med dig også.
Avatar billede jakobsen Nybegynder
20. februar 2004 - 10:30 #3
hvor ligger det ad.kartotek c:\ ?
Avatar billede peet-49 Novice
20. februar 2004 - 10:59 #4
Åben outlook express-foroven har du adressekartoteket-tryk på det-åben filer-eksporter-eksporter adressekartotek WAB
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester