Avatar billede myplacedk Nybegynder
24. februar 2004 - 12:01 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Blankt operatørlogo

Jeg vil gerne have fjernet operatørlogoet på min Nokia, da det forstyrrer baggrundsbilledet, og jeg godt selv kan huske hvilken operatør jeg bruger.

Jeg har ledt og ledt, men kan ikke finde en løsning, jeg selv kan klare. Så er der nogen der har et tip, eller måske kan du sende et blankt operatørlogo direkte til min telefon?

Hvis du vil sende et blankt operatørlogo til min telefon, så skriv en mail til niels@myplace.dk for at få mit telefonnummer.
Avatar billede popsy Novice
24. februar 2004 - 12:03 #1
Måske du kunne fortælle hvilken nokia det drejer sig om? :)
Avatar billede popsy Novice
24. februar 2004 - 12:11 #2
Avatar billede myplacedk Nybegynder
24. februar 2004 - 12:45 #3
På den side fandt jeg et link til "http://encodinginfo.org.uk/nokia", og der var løsningen. :)
Tak for hjælpen.
Avatar billede popsy Novice
24. februar 2004 - 12:49 #4
Anytime :)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester

IT-JOB

Capgemini Danmark A/S

Management Consultant

Aller Media A/S

Engineering Manager

Metroselskabet og Hovedstadens Letbane

Senior OT Cybersecurity Advisor til Københavns Metro

KMD A/S

Product Owner

Timengo DPG

Teknisk Support Lead