Hos Computerworld it-jobbank er vi stolte af at fortsætte det gode partnerskab med folkene bag IT-DAY – efter vores mening Danmarks bedste karrieremesse for unge og erfarne it-kandidater.
Jeg har en enkelt gang installeret win xp på en maskine uden cd-rom, hvor jeg fik net adgang via dos og så fik kopieret filerne ind på disken. Det tog laaaaang tid. Så prøv igen og vær meget meget tålmodig. Det tog mere end 30 min.
En anden side. Hvad er det for en maskine du er ved at installere det på. Der er jo nogle minimums krav til hardwaren, for at det kan køre. Ellers start maskinen op med xp-cd. Når den spørger hvor du vil installere, så sletter du drevet/partitionen. Derefter opretter du partitionen igen. Dette kan evt løse problemet.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.