Avatar billede bmdk Nybegynder
24. marts 2004 - 01:30 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Fade og sløring i Premiere

Hejsa eksperter, tænkte at generelt IT: Video var den mest nærliggende kategori til dette spørgsmål.

Jeg sidder og skal lave en lille intro i Adobe Premiere. Jeg har et filmklip af en mand der står og tænker tilbage, når man har set ham i et par sekunder skal jeg have hele billedet(der er tale om filmklip stadigvæk) til at sløre sig, er dette muligt at gøre med et filmklip?

Og lige et andet spørgsmål angående premiere som nok er noget nemmere: Hvordan får man et filmklip til at "fade ud"? Hvis jeg f.eks. skal have det slørrede billede til at fade over i et andet filmklip.

På forhånd mange tak for hjælpen!

P.s.: Bruger version 6.0
Avatar billede bmdk Nybegynder
24. marts 2004 - 01:55 #1
fandt selv ud af det :)
Avatar billede Slettet bruger
24. marts 2004 - 12:48 #2
så husk at lukke :o)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester