Jeg har et problem jeg har en trådløs router som virker fint, men to af mine naboer ville også gerne lege med så den en lånde en access pointer for at sidte denne i hans værelse så den kunde forstærke signalet til den sidste bruger.. men vi kan ikke få det til at virke så jeg ville lige spørge om det er muligt at forstærke det wireless signal uden at ligge kabler da dette ikke er muligt.. på forhånd tak
De fleste virksomheder har efterhånden bevist, at AI virker.
Pilotprojekter leverer resultater. Medarbejdere bruger generative AI-værktøjer. Nye use cases dukker op på tværs af organisationen.
ja det kan det sagtes være! enten ved at købe en repeater (istedet for det AP i allrede har nu) eller købe et AP mere som understøtter briging også forbind dem med krydset kabel, så vil i kunne gøre det.
ja / nej og ja nu ved jeg ikke hvad for en router / ap i har men der nogle problemer med repeater da det ikke er wi-fi mærket kan der komme problemer med andre mærker.
2 jeg har en d-link 614+ router og en d-link 900 ap + jeg har haft mange problemer med at få det til at virke og ja hastighen va på ca 1 til 5 mb selv om min router og ap er 22 mbit og man kan så ikke bruge kryptering jeg hadet også nogle problemer med fremware Firmware
men ønsker man at lave et godt netværk skal du bruge to ap hvis du vil have god hastighed den ene skal værer klient og den anden ap
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.