Avatar billede sobo Nybegynder
03. juni 2004 - 10:59 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Grupper i Outlook

Jeg har oprettet en kontaktgruppe i Outlook 2003. Problemet er, at jeg i denne gruppe har oprette fru X og hr X, de har samme e-mail adresse. Fru X står altså i gruppen og hr X står i gruppen på hver sin line med forskellige navne, men med ens e-mails.

Når jeg sender til alle i gruppen kommer der kun én e-mail afsted til hr-& fru X - der skulle gerne sendes to.

Hvordan løser jeg det på en smart måde?
Avatar billede sobo Nybegynder
04. juni 2004 - 14:17 #1
Ingen bud?
Avatar billede sobo Nybegynder
04. juni 2004 - 18:26 #2
Sidste chance....
Avatar billede sobo Nybegynder
06. juni 2004 - 13:46 #3
s
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester

IT-JOB