Avatar billede martin_moth Mester
09. juni 2004 - 20:14 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Win 95, fjernelse af Hotbar

Jeg sidder ved en win95 PC, der har fået installeret hotbar email and browsenhancer. den skal væk!. Men i tilføj/fjern programmer får jeg bare beskedden "Hotbar er ikke kompatibel med win95"hvordan er den så blevet installeret - og endnu vigtigere, hvordan fjerner man det igen?
Avatar billede andersenph Nybegynder
09. juni 2004 - 20:18 #1
Du skal hente 2 programmer.

Først spybot : http://www.spywarefri.dk/vaerktoj.htm#spybot
direkte link : http://download.com.com/3000-2144-10122137.html?part=104443&subj=dlpage&tag=button

Installer og kør Spybot, opdater online, scan, alle filer den har fundet, der er røde skal markeres, tryk så på afhjælp valgte problemer, derefter genstarter du

Derefter hijackthis : http://www.spywarefri.dk/vaerktoj.htm#hijackthis
direkte link :        http://www.webattack.com/get/hijackthis.html
den udpakker du og kører Hijackthis, scan, save log og kopier logfilen herind, så kigger vi på den
Avatar billede martin_moth Mester
10. juni 2004 - 15:01 #2
Nå ja - havde lige glemt spybot. Takker - smid et svar
Avatar billede andersenph Nybegynder
11. juni 2004 - 07:52 #3
;O)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester