I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Mener du en ghettoblaster eller en bilradio? En bil radio kan tage mellem 5 og 7Amp... en ghettoblaster her jeg ingen anelse om... du kan prøve at regne watt forbruget baglæns..
Hvis de 20W er dine højttaler effekt, kan du roligt regne med at den optagne effekt er mindst 3 gange større, altså 60W (hvis du spiller med volumen på max. Så lidt simpel købmandsregning og ohms lov bliver det vel til ca. 2 timer med et 10Ah batteri.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.