Avatar billede lindstam Nybegynder
04. juli 2004 - 11:09 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Enkelte brugeres mails afsendes 2 gange

Stort problem med exchange 5.5 og outlook 2003.
Når bestemte brugere sender mails, kommer deres mails 2 gange.

Nogen gange lige efter hinanden - andre gange lidt senere.
Det er vist primært når de bruger distributionslister, men også ved enkelte mails. Andre bruger de samme distributionslister uden problemer. Har netop opgraderet outlook 2000 til 2003 - men problemet er der stadig. Er det exchage eller outlook der laver rav iden og hvorfor?
Avatar billede lindstam Nybegynder
19. maj 2005 - 13:23 #1
afsluttet
Avatar billede sodamnsweet Nybegynder
19. maj 2005 - 13:26 #2
:)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester