Avatar billede rbc Nybegynder
13. juli 2004 - 14:15 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Er spy sweeper tilstrækkeligt

Jeg har netop installeret Spy Sweeper, og det fungerer rigtig godt. Før brugte jeg Spywareguard, Spywareblaster og AD-aware. Dækker de sidstnævnte programmer noget, som Spy Sweeper ikke gør?
Avatar billede resist Nybegynder
13. juli 2004 - 15:01 #1
Avatar billede perhaps Nybegynder
14. juli 2004 - 09:02 #2
Spy Sweeper er tilsträkkelig. Du kan udmärket kombinere med andre spywarebekämpende värktöjer og finde ting som Spy Sweeper ikke har i databasen. Som regel små bots (Spybot) eller data-miners (ad-aware). Ingen af värktöjerne har ens database og man vurderer også forskelligt. Men du kan fint klare dig med Spy Sweeper alene. Det gör jeg også, og det anbefaler Webroot faktisk. I modsat fald kan Spy Sweeper i enkelte tilfälde finde noget der ligger i de andres databaser. Det skal du bare väre klar over. Bruger du flere värktöjer, så kig på hvor Spy Sweeper finder utöjet.
Avatar billede rbc Nybegynder
19. juli 2004 - 10:25 #3
Til Perhaps

Smid et svar og du får point!
Takker
Avatar billede perhaps Nybegynder
19. juli 2004 - 11:49 #4
Tak for points og god fornøjelse med Spy Sweeper.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester