Avatar billede morgel Nybegynder
27. juli 2004 - 18:32 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

afbryde indkommende mail

hej,
en bekendt har spurgt mig om hun ikke kan afbryde helt for en indkommende mail, der bliver ved med at dukke op. outlook henter mailen i langt over en time og der sker intet andet end at den henter og henter.

kan man ikke afbryde sådan en mail helt, så den ikke bliver ved med at komme tilbage?
27. juli 2004 - 18:33 #1
Log på via webmail, og slet den pågældende mail. Eller kontakt udbyderen, og få dem til at klare det.
Avatar billede kox Nybegynder
27. juli 2004 - 20:17 #2
du kan også nøjes med at hente brevhovedet det gør du sådan: Peg på Send/modtag i menuen Funktioner, peg på kontoen, og klik derefter på Hent brevhoveder i Indbakke.

Når du har hentet brevhoveder manuelt eller automatisk, kan du markere de emner, der skal hentes fra e-mail-serveren.

Højreklik på brevhovedet i Indbakke, og klik derefter på Marker for at hente meddelelse(r) i genvejsmenuen.
Du kan markere flere emner ved at holde CTRL nede, mens du klikker på meddelelserne.

Peg på Send/modtag i menuen Funktioner, peg på kontoen, og klik derefter på Behandl markerede brevhoveder.
Avatar billede kox Nybegynder
27. juli 2004 - 20:18 #3
du kan selvfølgelig også slette dem du ikke gider
11. august 2004 - 18:37 #4
Lukketid???
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester