Avatar billede hasse16 Nybegynder
11. august 2004 - 19:37 Der er 2 kommentarer

TI-83 Lommeregner software?

Hejsa...

Er det muligt at ligge noget software ind på min TI-83+ lommeregner så det kan bruges lidt på samme måde som en TI-89. F.eks. Differentierer, integrer, isolere mm.?

Mvh. Christian
Avatar billede sl33py Nybegynder
11. august 2004 - 20:36 #1
Ja der findes meget gratis software til TI-83'eren. Hvis du ikke har et kabel skal du have købt dig et. Gå derefter ind på http://www.ticalc.org/pub/ hvor du findet programmer til både TI-83 og TI-83 plus.
Held og lykke :)
Avatar billede hasse16 Nybegynder
11. august 2004 - 21:09 #2
Ja, jeg har kigget på den side, men jeg synes ikke at jeg har fundet noget som kan afhjælpe mit ptoblem!
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester