jeg har et asus a7v600 bundkort, men jeg kan ikke finde ud af at få det til at boote fra min xp cd-rom.. Er der en måde jeg kan få den til at boote fra, ude fra windows, eller kan i hjælpe med det ude i bios'en?
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Jeg har tit indstalleret på asusboard`S og haft samme problem, derfor har jeg kun haft boot til cdrom, og de andre desablet, så virkede det, efter install, har jeg så sat HD til igen.
tonnybrandt det var ikke for at stjæle dit svar :-) men jeg havde en anelse om at det blev opfattet som om man kunne rykke op og ned på dem.... og det kan man jo ikke - derimod kan man ændre dem hver især :-)
Du burde kunne flytte enhederne op med "+" eller "space", og ned med "-". Altså brug plus eller mellemrumstasten til at flytte enheder op og minus til at flytte enheder ned. (Havde tilfældigvis manualen til dit bundkort liggende)
jeg har kun en diskette.. har før da jeg havde soltek bundkort, bare brugt én diskette til at boote fra cd'en? der lå der en fil der hed smartdrv på.. kan man ikke bare downloade en enkelt boot disk??
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.