01. oktober 2004 - 15:13Der er
1 kommentar og 1 løsning
Nyt DVD drev - gammel computer
Hej Eksperter!
Jeg går og venter på at Plextor PX-716A DVD-brænderen kommer på markedet. Så står der under systemkrav at det skal være en P4 1,4Ghz. Nu er jeg kun indehaver af en AMD Athlon 700Mhz. Jeg har dog for nyligt sat en ny WD-hdd i så den er hurtig nok. Hvad kan det få af betydninger? Computeren skal vel ikke "tænke" så meget under brænding? Det har vel mere at sige at man har en HDD som er hurtig nok til at overføre data'ene elle??
Det afhænger faktisk også af den cpu der køres med, da brænding er temmelig cpu hungrig. Umiddelbart vil jeg dog ikke tro du får de store problemer. Det værste der kan ske er at du må brænde på en lavere hastighed.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.