Hvorfor er det folk tror at man vil lave et færdigt produkt for points? Kan man bruge points til at handle med nede i Føtex? Mon min udlejer vil acceptere, hvis jeg betalte min husleje i points fra eksperten? ;-)
Hvis man har lysten og tiden, så kan man vel hurtigt lave det!
Det skal bare være noget lignende!
Tabel Bruger
Kolonner ID Brugernavn Password e-mail
OSV.
Men det haster!!!
madsnordskov & pingo> Point er betalingsmønten herinde på eksperten og hvis der er nogen der har lyst til at gøre det for mig så får de selvfølgelig disse point!
I helt gamle dage skulle man bytte sig frem en ko kunne man måske bytte til 3 grise osv. I dag har vi penge. Vi tjener penge ved at arbejde, pengene kan vi f.eks. bruge til at købe varer. Varer som man måske ikke selv har tid/evner til at lave!
På eksperten tjener man point(=penge) ved at besvare spørgsmål(=arbejde). Hvis en anden person nu havde brug for point for at kunne stille flere spørgsmål, er det vel heller ikke forbudt at bede en lave et stykke arbejde for nogle point, som han kan bruge som betaling på et andet tidspunkt
carindex, eksperten er til at få hjælp og til at løse små problemer... det er ikke meningen at man skal kunne komme og få færdige skræddersyede løsninger for point...
Jeg kunne ikke lige afsætte tid til at kigge nærmere på sagen, samt at der var et par praktiske problemer med hvilke tabeller skulle indeholde hvad!
Det regnede jeg men at man kunne få en til at hjælpe med for de 500 bananer! Det er trods alt ikke så svært!
Hvad mener du med at ødelægge branchen! Det er da vist noget pjat at sige! Du tænker da kun på kort sigt, på længere sigt vil det da gavne alle hvis man altid hjalp med ens ekspertise!
Men denne verden for konkurrencepræget og folk er alt for pengefikserede!
Kommer om et stykke tid! Ved endnu ikke hvad domænet skal hedde! Jeg har gang i så mange projeckter for tiden, og CarIndex.dk er ved at få en kæmpe overhaling og det har p.t. førsteprioritet!
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.