I dette særtema om aspekter af AI ser vi på skiftet fra sprogmodeller til AI-agenter, og hvordan virksomheder kan navigere i spændet mellem teknologisk hastighed og behovet for menneskelig kontrol.
Jep.. Det virkede, mange tak for det. Nu var det jo skovenborg, der kom først, så hvis der ikke er nogle indvendinger, giver jeg ham pointene... Skovenborg >> Kan du ikke lige ligge et svar?
Det var lidt underordnet hvor det skulle være i sidste ende, da det bare var et eksempel.. Det der var mit spørgsmål var bare hvordan jeg kunne splitte på |
skal måske lige siges at de to \\ tegn blev brugt til at escape |-tegnet, fordi | normalt bliver brugt som et eller-tegn i en regular-expression (som split bruger). Når man så escaper et tegn, ser man kun på selve |-tegnet som et tegn og ikke som en slags kommando i den regulare expression.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.