Avatar billede c9steen Nybegynder
30. december 2004 - 18:42 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Kode til brug af iFilter

Jeg har brug for at kunne gennemskanne PDF dokumenter og har til dette formål adgang til at bruge iFilter. Desværre kan jeg ikke finde gennemskuelige eksempler på, hvordan jeg sætter min ASP kode op og det vil jeg derfor gerne have hjælp til. Gennemskanningen skal tage kendte dokumenter fra kendte mapper og returnere indholdet for hver enkelt dokument.

Brugbar kode udløser point. Umiddelbar forståelig kode der kun kræver lettere omskrivning acceptteres.

Thanks :-)
Avatar billede c9steen Nybegynder
30. december 2004 - 18:43 #1
Der er tal om standard ASP - ikke .NET, som det er pt.
Avatar billede c9steen Nybegynder
19. august 2010 - 13:16 #2
Lukket
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Kurser inden for grundlæggende programmering

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester